Generální partner
Světlý režim
12. květen 2009

Ján Novák: Pro karvinské fanoušky je radost hrát

V zimní přestávce posílil stoper Tatranu Prešov Ján Novák karvinské řady. Přestože odešel z prvoligového kádru, svého odchodu nelituje. V Karviné se mu líbí a pěje samé chvály na místní fanoušky. Přinášíme Vám rozhovor s Jánem Novákem.

Do Karviné jste přestoupil z Tatranu Prešov. Nelitujete tohoto kroku? Přece jenom Tatran Prešov hraje první ligu.
Nelituji toho, přestože jsem šel z první ligy do druhé. Od postupu do první ligy jsem neodehrál jediný zápas. Navíc jsem v Prešově od dorostu a proto jsem přivítal změnu.

Můžete srovnat podmínky prvoligového Tatranu Prešov s podmínkami v Karviné?
Připadají mi naprosto stejné. V Karviné jsou nadstandardní podmínky a ani prvoligový Prešov nemá lepší.

Jakou máte v Karviné podepsanou smlouvu?
Smlouvu jsem podepsal na dva a půl roku.

Jak byste zhodnotil dosavadní průběh jarní části soutěže?
Už přípravné zápasy naznačovali, že je tu kvalitní mužstvo. Za své výkony se nemusíme stydět, jelikož jsme odehráli kvalitní zápasy. Jen škoda nevydařeného utkání v Mostě, kde jsme neproměnili šance.

Ve Fulneku jsme uhráli povinné tři body, což nám dává skoro definitivní jistotu záchrany. To se vám asi bude hrát mnohem lépe, když už nebudete pod takovým psychickým tlakem.
Psychický tlak určitě opadne, ale my máme stále o co hrát. Určitě se nechceme jen zachránit, chceme skončit v tabulce co nejvýše.

Co říkáte na karvinské fanoušky, kteří vás doprovází i na hřiště soupeřů?
Karvinští fandové jsou skvělí. Pro takové fanoušky je radost hrát. Líbí se mi, že fandí slušně. A taky si ceníme, že jezdí s námi na venkovní zápasy.

Čekají nás poslední čtyři kola. Hrajeme na Slovácku, doma s Duklou, derby v Opavě a končíme na domácím hřišti s Hradcem Králové. Jak si myslíte, že tyto zápasy dopadnou?
Určitě nebudeme chtít prohrát ani jeden zápas. To znamená, že chceme naplno bodovat doma a ze soupeřových hřišť si odvézt minimálně bod.

V sobotu zajíždíme na hřiště Slovácka, které dokázalo porazit v semifinále pražskou Slavii na jejím hřišti. Může být pro nás výhodou, že Slovácko v posledních dvou týdnech hraje systémem sobota – středa – sobota?
Mohou být unavení, ale na druhou stranu jsou po výhře nad Slavií v eufórii. Uvidíme, jak dopadne jejich středeční odveta. Pokud by se jim podařilo vyřadit z Poháru ČMFS Slavii, tak budou na tom psychicky velice dobře. Naopak pokud vypadnou, může to na nich zanechat stopy. Ale my tam jedeme uhrát příznivý výsledek.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii