Generální partner
Světlý režim
12. květen 2009

Ján Novák: Pro karvinské fanoušky je radost hrát

V zimní přestávce posílil stoper Tatranu Prešov Ján Novák karvinské řady. Přestože odešel z prvoligového kádru, svého odchodu nelituje. V Karviné se mu líbí a pěje samé chvály na místní fanoušky. Přinášíme Vám rozhovor s Jánem Novákem.

Do Karviné jste přestoupil z Tatranu Prešov. Nelitujete tohoto kroku? Přece jenom Tatran Prešov hraje první ligu.
Nelituji toho, přestože jsem šel z první ligy do druhé. Od postupu do první ligy jsem neodehrál jediný zápas. Navíc jsem v Prešově od dorostu a proto jsem přivítal změnu.

Můžete srovnat podmínky prvoligového Tatranu Prešov s podmínkami v Karviné?
Připadají mi naprosto stejné. V Karviné jsou nadstandardní podmínky a ani prvoligový Prešov nemá lepší.

Jakou máte v Karviné podepsanou smlouvu?
Smlouvu jsem podepsal na dva a půl roku.

Jak byste zhodnotil dosavadní průběh jarní části soutěže?
Už přípravné zápasy naznačovali, že je tu kvalitní mužstvo. Za své výkony se nemusíme stydět, jelikož jsme odehráli kvalitní zápasy. Jen škoda nevydařeného utkání v Mostě, kde jsme neproměnili šance.

Ve Fulneku jsme uhráli povinné tři body, což nám dává skoro definitivní jistotu záchrany. To se vám asi bude hrát mnohem lépe, když už nebudete pod takovým psychickým tlakem.
Psychický tlak určitě opadne, ale my máme stále o co hrát. Určitě se nechceme jen zachránit, chceme skončit v tabulce co nejvýše.

Co říkáte na karvinské fanoušky, kteří vás doprovází i na hřiště soupeřů?
Karvinští fandové jsou skvělí. Pro takové fanoušky je radost hrát. Líbí se mi, že fandí slušně. A taky si ceníme, že jezdí s námi na venkovní zápasy.

Čekají nás poslední čtyři kola. Hrajeme na Slovácku, doma s Duklou, derby v Opavě a končíme na domácím hřišti s Hradcem Králové. Jak si myslíte, že tyto zápasy dopadnou?
Určitě nebudeme chtít prohrát ani jeden zápas. To znamená, že chceme naplno bodovat doma a ze soupeřových hřišť si odvézt minimálně bod.

V sobotu zajíždíme na hřiště Slovácka, které dokázalo porazit v semifinále pražskou Slavii na jejím hřišti. Může být pro nás výhodou, že Slovácko v posledních dvou týdnech hraje systémem sobota – středa – sobota?
Mohou být unavení, ale na druhou stranu jsou po výhře nad Slavií v eufórii. Uvidíme, jak dopadne jejich středeční odveta. Pokud by se jim podařilo vyřadit z Poháru ČMFS Slavii, tak budou na tom psychicky velice dobře. Naopak pokud vypadnou, může to na nich zanechat stopy. Ale my tam jedeme uhrát příznivý výsledek.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo