Generální partner
Světlý režim
12. květen 2009

Ján Novák: Pro karvinské fanoušky je radost hrát

V zimní přestávce posílil stoper Tatranu Prešov Ján Novák karvinské řady. Přestože odešel z prvoligového kádru, svého odchodu nelituje. V Karviné se mu líbí a pěje samé chvály na místní fanoušky. Přinášíme Vám rozhovor s Jánem Novákem.

Do Karviné jste přestoupil z Tatranu Prešov. Nelitujete tohoto kroku? Přece jenom Tatran Prešov hraje první ligu.
Nelituji toho, přestože jsem šel z první ligy do druhé. Od postupu do první ligy jsem neodehrál jediný zápas. Navíc jsem v Prešově od dorostu a proto jsem přivítal změnu.

Můžete srovnat podmínky prvoligového Tatranu Prešov s podmínkami v Karviné?
Připadají mi naprosto stejné. V Karviné jsou nadstandardní podmínky a ani prvoligový Prešov nemá lepší.

Jakou máte v Karviné podepsanou smlouvu?
Smlouvu jsem podepsal na dva a půl roku.

Jak byste zhodnotil dosavadní průběh jarní části soutěže?
Už přípravné zápasy naznačovali, že je tu kvalitní mužstvo. Za své výkony se nemusíme stydět, jelikož jsme odehráli kvalitní zápasy. Jen škoda nevydařeného utkání v Mostě, kde jsme neproměnili šance.

Ve Fulneku jsme uhráli povinné tři body, což nám dává skoro definitivní jistotu záchrany. To se vám asi bude hrát mnohem lépe, když už nebudete pod takovým psychickým tlakem.
Psychický tlak určitě opadne, ale my máme stále o co hrát. Určitě se nechceme jen zachránit, chceme skončit v tabulce co nejvýše.

Co říkáte na karvinské fanoušky, kteří vás doprovází i na hřiště soupeřů?
Karvinští fandové jsou skvělí. Pro takové fanoušky je radost hrát. Líbí se mi, že fandí slušně. A taky si ceníme, že jezdí s námi na venkovní zápasy.

Čekají nás poslední čtyři kola. Hrajeme na Slovácku, doma s Duklou, derby v Opavě a končíme na domácím hřišti s Hradcem Králové. Jak si myslíte, že tyto zápasy dopadnou?
Určitě nebudeme chtít prohrát ani jeden zápas. To znamená, že chceme naplno bodovat doma a ze soupeřových hřišť si odvézt minimálně bod.

V sobotu zajíždíme na hřiště Slovácka, které dokázalo porazit v semifinále pražskou Slavii na jejím hřišti. Může být pro nás výhodou, že Slovácko v posledních dvou týdnech hraje systémem sobota – středa – sobota?
Mohou být unavení, ale na druhou stranu jsou po výhře nad Slavií v eufórii. Uvidíme, jak dopadne jejich středeční odveta. Pokud by se jim podařilo vyřadit z Poháru ČMFS Slavii, tak budou na tom psychicky velice dobře. Naopak pokud vypadnou, může to na nich zanechat stopy. Ale my tam jedeme uhrát příznivý výsledek.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.