Generální partner
Světlý režim
29. červen 2022

Adam Krčík přichází do Karviné

Třetí oficiální „letní“ posilou je slovenský šestadvacetiletý krajní univerzál Adam Krčík. Ten naposledy oblékal dres Liptovského Mikuláše. Česko pro něj není neznámé, v minulosti totiž působil ve Znojmě.

Krajní obránce či krajní záložník – právě tam karvinský tým momentálně trochu „tlačí bota“. Příchod slovenského fotbalisty je proto vítaným krokem. „O Adama jsme stáli, sledovali ho. Může hrát v obraně i záloze, což je zásadní. Věřím, že se s týmem rychle seznámí, aklimatizuje se u nás a pomůže nám v boji o postup,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

V klubu v Liptovské kotlině pod Tatrami na řece Váh strávil tři sezóny, v té poslední si s Tatranem zahrál nejvyšší soutěž, v ní odehrál 32 zápasů – gól sice nedal, ale připsal si sedm gólových přihrávek. „Chtěl jsem už nějakou změnu. Karviná přišla s nabídkou, která mě zaujala, a přijal jsem ji. Někdo sice může namítat, že jdu jen do druhé české ligy, ale pro mě má tento přestup význam a jsem velmi rád, že to vyšlo,“ řekl Adam Krčík.

Nová karvinská posila by už odpoledne měla nastoupit do utkání s Termalicou Nieciecza. Je dost možné, že se na hřišti postaví vedle svého spoluhráče z Liptovského Mikuláše Martina Šindeláře, který ve slovenském klubu v jarní části uplynulé sezóny hostoval. „S Martinem jsme se už na Slovensku o Karviné bavili a vlastně i teď během přípravy, kdy se celý transfer realizoval,“ usmál se Krčík.

Trenér Tomáš Hejdušek má z nové posily radost. „Na Adamovi je vidět, jak moc je rád, že je tady. Jeví se velice dobře. V utkáních podporuje útok, chce hrát tak, jak si to my představujeme a vštěpujeme to celému týmu,“ podotkl na adresu rodáka z Prievidze karvinský kouč.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo