Generální partner
Světlý režim
6. únor 2023

Adeleke Akinyemi přestoupil do Karviné!

Čtyřiadvacetiletý nigerijský útočník Adeleke Akinyemi Akinola přichází na přestup z albánského klubu K.F. Laçi jako jeden z nejlepších střelců celé soutěže!

Nigerijec má bohatou minulost - hrál v Lotyšsku a rovněž v Norsku. Poslední dvě sezóny patřil k oporám klubu ze severní části Albánie. „Sledovali jsme ho a víme, že umí hrát na hrotu i na křídle. Je to gólový hráč, který má zkušenosti i z kvalifikací Evropské a Konferenční ligy. V letech 2017 a 2018 oblékal dres lotyšského Ventspilsu a vstřelil třiadvacet ligových gólů. Dalších sedm přidal ve čtyřech duelech předkol EL. Pevně doufám, že nám na jaře výrazně pomůže,“ prohlásil po podpisu smlouvy sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Z Lotyšska se v létě 2018 přesunul do Norska, konkrétně do celku IK Start Kristiansand. Po dvou letech odešel na hostování do Ham-Kam, což je klub z norského města Hamar. Za čtrnáct měsíců byl zpět a v lednu 2021 jako volný hráč odešel do Albánie. S klubem K.F. Laçi se Adeleke rozloučil na začátku minulého týdne dvěma góly při domácí výhře 4:3 nad Teuta Durrës!

Aktuálně zůstává nejlepším střelcem svého dnes již bývalého klubu. V Karviné si rodák z největšího nigerijského města Lagosu vybral dres s číslem 19, jelikož jeho oblíbená sedmnáctka je obsazená.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo