Generální partner
Světlý režim
6. únor 2023

Adeleke Akinyemi přestoupil do Karviné!

Čtyřiadvacetiletý nigerijský útočník Adeleke Akinyemi Akinola přichází na přestup z albánského klubu K.F. Laçi jako jeden z nejlepších střelců celé soutěže!

Nigerijec má bohatou minulost - hrál v Lotyšsku a rovněž v Norsku. Poslední dvě sezóny patřil k oporám klubu ze severní části Albánie. „Sledovali jsme ho a víme, že umí hrát na hrotu i na křídle. Je to gólový hráč, který má zkušenosti i z kvalifikací Evropské a Konferenční ligy. V letech 2017 a 2018 oblékal dres lotyšského Ventspilsu a vstřelil třiadvacet ligových gólů. Dalších sedm přidal ve čtyřech duelech předkol EL. Pevně doufám, že nám na jaře výrazně pomůže,“ prohlásil po podpisu smlouvy sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Z Lotyšska se v létě 2018 přesunul do Norska, konkrétně do celku IK Start Kristiansand. Po dvou letech odešel na hostování do Ham-Kam, což je klub z norského města Hamar. Za čtrnáct měsíců byl zpět a v lednu 2021 jako volný hráč odešel do Albánie. S klubem K.F. Laçi se Adeleke rozloučil na začátku minulého týdne dvěma góly při domácí výhře 4:3 nad Teuta Durrës!

Aktuálně zůstává nejlepším střelcem svého dnes již bývalého klubu. V Karviné si rodák z největšího nigerijského města Lagosu vybral dres s číslem 19, jelikož jeho oblíbená sedmnáctka je obsazená.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná