Generální partner
Světlý režim
14. únor 2020

Albánský reprezentant Kristi Qose přestoupil do Karviné

Šikovný čtyřiadvacetiletý středopolař Kristi Qose přichází ze slovenského Ružomberoku na přestup! V pátek dopoledne podepsal s klubem smlouvu do 30.6.2022.

Po třech a půl sezónách opouští Kristi Qose Slovensko. Z Michalovců zamířil do Ružomberoku, kde strávil dvě a půl sezóny. Především ta minulá mu vyšla skvěle – ze své pozice vstřelil v devětadvaceti zápasech devět gólů. V podzimní části letošní sezóny se trefil dvakrát a chyběl pouze v jediném duelu nejvyšší slovenské soutěže.

Během ledna se nedomluvil na nové smlouvě, i když Ružomberok o svého stabilního hráče základní sestavy hodně stál, a řešil několik nabídek – nakonec si vybral tu karvinskou. „Smlouvu u nás podepsal na dva a půl roku,“ informoval sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Hráč má zkušenosti jednak z albánské reprezentace, kterým je aktuálně členem, tak i s Evropskou ligou, kterou okusil v barvách právě slovenského týmu. „Je to velice zajímavý fotbalista. Jakmile jsme zjistili, že se nedohodl v Ružomberoku na smlouvě, začali jsme jednat. Je to záložník, vyhovuje mu pozice tzv. šestky nebo osmičky, ale zaskočit může i na stoperu,“ představil nového člena karvinské kabiny trenér Juraj Jarábek.

Fotbalista z Albánie mluví plynně řecky, konverzuje i v angličtině a dorozumí se i ve slovenštině. „Aklimatizace proběhne v pohodě. Slovensko a Česko jsou podobné národy, s mentalitou lidí nebude problém. I v kabině bude podle mě vše klapat bez problémů. Chtěl jsem zkusit jinou soutěž a vím, že česká liga je na vyšší úrovni. Aspoň si ověřím, jak na tom jsem. Těším se,“ řekl na úvod svého angažmá Kristi Qose.  Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná