Generální partner
Světlý režim
30. březen 2022

Antonín Svoboda: Vidět hráče světových kvalit včetně CR7 byl obrovský zážitek

V úterý se zapojil zpět do tréninkového procesu s karvinským týmem! Důvod absence? Antonín Svoboda strávil poslední týden s reprezentační dvacítkou a zažil toho hodně. Vrchol? Vidět naživo hvězdy portugalské reprezentace v čele s Cristianem Ronaldem.

Nejprve jste cestovali do Lisabonu k utkání s Portugalskem, do kterého jste nastoupil v základní sestavě. Co byste řekl k porážce 0:3?
Nelze to hodnotit pozitivně, protože jsme bohužel prohráli rozdílem třídy a nedostali jsme se ani do gólové příležitosti. Portugalci ukázali svoji kvalitu v přechodu do ofenzivy, skvělou techniku a rychlost. Opravdu těžký zápas.

Jaké jste měli podmínky v Portugalsku?
Špičkové! Hřiště bylo neuvěřitelné, hotel a regenerace na nejvyšší úrovni. Celkově bylo v Portugalsku hezky.

Údajně jste trénovali vedle portugalské reprezentace, která se připravovala na barážové utkání o MS. Je to tak?
Ano, naskytla se nám ta možnost. Měli jsme šanci vidět hráče světových kvalit v čele s Cristianem Ronaldem. Obrovský zážitek!

Z Portugalska jste se vraceli do Česka přes Polsko, protože ve Frýdku-Místku vás čekal právě polský reprezentační tým, který jste nakonec porazili 2:0…
…zasloužené vítězství, které mohlo být i vyšší. Vycházeli nám standardní situace a byli jsme celkově lepším týmem. Nastoupil jsem na závěrečnou půlhodinu a připravil jsem spoluhráči dvě brankové příležitosti. Bohužel ani jednu neproměnil.

Jak jste si tedy užil poslední sraz v této sezóně?
Velmi jsem si ho užil. Bylo dobré se poměřit na mezinárodní úrovni a znovu reprezentovat naši zemi.

Rozhovory Rozhovory
čt 23.6. | redakce

Jaroslav Málek: Doufám, že budeme hrát dobrý fotbal

Záložník Jaroslav Málek v prvním rozhovoru vysvětluje, jaký byl hlavní důvod jeho odchodu z brněnské Líšně do Karviné. Prozradil také s kým z aktuálního kádru v minulosti hrál za jeden tým, a pochvaluje si stadion a klubové zázemí.

čt 16.6. | redakce

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

út 14.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

pá 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo