Generální partner
Světlý režim
10. listopad 2020

BÉČKO V ČÍSLECH: Nejlepším střelcem Zhelizko, ani minutu nechyběl Vlachovský

Statistikám neúplného divizního podzimu kralují Ivan Zhelizko a Martin Vlachovský - první jmenovaný se stal králem střelců s osmi trefami, odchovanec MFK Vlachovský nechyběl na hřišti ani minutu! Celkem v dresu béčka zasáhlo do deseti duelů 29 hráčů a 4 brankáři!

Devět zápasů a celkově 810 minut stačilo ukrajinskému záložníkovi k podzimní korunce krále střelců. Úctyhodný výkon okořeněný hned čtyřmi góly si Zhelizko připsal na začátku října na půdě béčka Třince. Karvinští vstřelili v deseti duelech 37 gólů, což je suverénně nejvíc. Pouze ve dvou zápasech nevstřelili minimálně dva góly. O sedmatřicet přesných zásahů se podělo hned 15 hráčů. Sedm gólů nastřílel Roman Haša, kterému na to stačily pouhé čtyři zápasy…

Ani minutu nechyběl jediný hráč – Martin Vlachovský, který tak má v nohách přesně 900 minut. Na druhém místě je Ivan Zhelizko a třetím nejvytíženějším fotbalistou byl Kristián Kaczmarczyk. 

Karvinští inkasovali dohromady pouhých deset gólů, v průměru tedy jeden v každém zápase. V bráně se prostřídali hned čtyři brankáři - Libor Hrdlička, Vladimír Neuman, Ondřej Foltýn a Martin Pastronický. Nejtrestanějšími hráči byli s dvěma žlutými kartami Kristián Kaczmarczyk s Markem Bielanem.

Počet zápasů (max. 10)
10 – Vlachovský, Kaczmarczyk, Kobza
9 – Zhelizko, Putyera, Buzek 
8 – Věčorek, Wenglorz
7 – Holiš
6 – Mrózek, Hrdlička, Stropek   
5 – Bielan, Petrík
4 – Hejda, Wybranczyk, Streit, Haša  
3 – Neuman, Jursa 
2 – Foltýn, Jean Mangabeira, Hanousek, Kouřil 
1 – Hujo, Dramé, Guba, Herc, Janečka, Tavares, Molitorisz, Zych, Pastornický 

Počet minut (max. 900 min.)
900 – Vlachovský, 810 – Zhelizko, 690 – Kaczmarczyk, 657 – Kobza, 630 – Holiš, 627 – Putyera, 616 – Buzek, 540 – Stropek, 483 – Hrdlička, 456 – Věčorek, 389 - Mrózek, 360 – Hejda, 336 – Haša, 295 - Wenglorz, 284 – Bielan, 270 – Neuman, 225 – Jursa, 180 – Kouřil, 175 – Petrík, 135 – Jean Mangabeira, 113 – Streit, 101 – Hanousek, 90 – Herc, Pastornický, 89 – Dramé, 69 – Tavares, 64 – Guba, 57 – Foltýn, 51 – Janečka, 44 – Wybranczyk, 36 – Zych, 31 – Hujo, 16 – Molitorisz.

Góly (celkově 37) 
8 - Zhelizko
7 – Haša
6 – Vlachovský
4 – Putyera
2 – Herc
1 – Hejda, Mrózek, Kaczmaczyk, Holiš, Kobza, Tavares, Guba, Wenglorz, Jean Mangabeira, Hanousek

Žluté karty
2 – Kaczmarczyk, Bielan
1 – Stropek, Zhelizko, Haša, Dramé, Buzek, Mrózek, Wybranczyk

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo