Mlade talenty

Béčko začne sezónu pod skokanskými můstky

08.08.2019 | redakce
 

Béčko začne sezónu pod skokanskými můstky Záložní tým MFK Karviná už vyhlíží ostrou nedělní odpolední (17:00) premiéru v Divizi F na půdě nováčka z Frenštátu pod Radhoštěm.

 

9:4, 4:1 a 0:3 – to jsou výsledky svěřenců Čestmíra Kročila v letním přípravném období, první dva duely byly s Petrovicemi, třetí s Petřkovicemi. Čtvrté utkání, tzv. generálku, domácí Dětmarovice den předem zrušily. 

Béčko vstoupí do Divize F s hodně mladým kádrem, snad nejmladším ze všech účastníků. „Těším se na to! Trénování v dospělém fotbale je přeci jen trochu jiné než u mládeže. V kádru mám sice samé mladé kluky, ale to vůbec nevadí. Naše skupina bude suverénně nejtěžší, navíc nás čeká několik derby,“ správně zmínil trenér Čestmír Kročil duely s Havířovem, Bohumínem, Dětmarovicemi, nebo béčky Třince a Opavy. 

On i celý klub je ovšem za konfrontaci s mužským fotbalem rád. „Kluci se otrkají a soutěž pro ně bude přínosem do další kariéry. Kvalitou týmů je naše divizní skupina téměř třetiligová,“ má jasno Čestmír Kročil. Ambice a cíle? „Vyhnout se bojům o záchranu, nejlépe hrát ve středu tabulky,“ prohlásil. 

Kmenové hráče B-týmu budou doplňovat podle potřeby hráči áčka, naopak spolupráce s ligovými dorostenci je prozatím tabu. „Kluci z ligového dorostu budou mít svoje starosti. Až bude na jaře jasné, že se zachrání, pak se o tom můžeme bavit. Na podzim se musí jednoznačně soustředit na Celostátní ligu,“ uzavřel trenér MFK Karviná B Čestmír Kročil.

Frenštát pod Radhoštěm v minulé sezóně opanoval krajský přebor a z prvního místa postoupil do nově vzniklé Divize F. Za sebou nechal o dva body dalšího nováčka, Polanku, kterou Karvinští hostí ve druhém kole. Kouč Frenštátu Artur Wojnarowský se před sezónu nechal slyšet, že by se svými svěřenci nerad spadl zpátky do krajského přeboru.

• V úterý hrají žáci U15&U14
dnes - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
včera - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
před 3 dny - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

• U19 & U17: O víkendu volno
8.8. - Ligoví dorostenci o víkendu hrát nebudou. Po dohodě s Českými Budějovicemi byly zápasy obou kategorií přeloženy na středu 21. srpna s časy výkopů na Kovoně ve 14 hod. a 16:15 hod.

 
 
 
 
 

• Preview

• Další

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem