Generální partner
Světlý režim
4. únor 2021

Bielan před Opavou: Klukům věříme, derby bude náročné hlavně psychicky

Slezské derby se blíží! Asistent trenéra Marek Bielan vidí v Opavě silného a hlavně hodně nepříjemného soupeře. Ovšem Karvinští potřebují prolomit špatnou bilanci na vlastním stadionu. Cíl je tak úplně jasný - vyhrát!

Minulý týden se podařilo získat první bod v roce 2021. Jak důležité bude na to navázat v domácí zápase s posledním týmem tabulky?
Pro nás je nadcházející utkání důležité i po psychické stránce. Když vyhrajeme a budeme na čtyřiadvaceti bodech, tak to bude skvělé! Klukům věříme, ale bude to hodně o hlavě. 

Může týmu pomoci návrat kapitána Michala Papadopulose, který nesměl v Teplicích hrát kvůli čtyřem žlutým kartám?
Michal je osobnost, nadstandardní útočník a umí dát gól – výhoda to je bezesporu. Na trefu čeká od zápasu v Plzni, který rozhodl, a my pevně věříme, že se opět gólově nakopne. Ostatně v Opavě ve druhém kole zápas rozhodl, protože jeden gól dal a na druhý přihrál. Jeho přítomnost na hřiště je moc důležitá. 

Shodneme se na tom, že by mělo být klíčové vstřelení prvního gólu?
Určitě ano. Kdybychom vstřelili první gól, tak nám to hodně pomůže. Dopředu máme sílu, doma si umíme připravit dost šancí, ale je to o jejich proměňování. I z toho důvodu jsme doma brali tři body pouze s Bohemkou. 

Takřka nulová produktivita je soupeřův problém, a proto je poslední. 
Viděl jsem spoustu zápasů Opavy pod trenérem Kováčem a změnili se, hodně se změnili. Hrají náročný a běhavý fotbal, přes zimu udělali poměrně dost změn a přivedli hráče, kterým věří. Praktikují vysoký presink, jsou hodně nepříjemní. Chybí jim ale góly, nejsou produktivní. Věřím, že jim to ještě vydrží a my v sobotu zvítězíme.

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo