Generální partner
Světlý režim
4. únor 2021

Bielan před Opavou: Klukům věříme, derby bude náročné hlavně psychicky

Slezské derby se blíží! Asistent trenéra Marek Bielan vidí v Opavě silného a hlavně hodně nepříjemného soupeře. Ovšem Karvinští potřebují prolomit špatnou bilanci na vlastním stadionu. Cíl je tak úplně jasný - vyhrát!

Minulý týden se podařilo získat první bod v roce 2021. Jak důležité bude na to navázat v domácí zápase s posledním týmem tabulky?
Pro nás je nadcházející utkání důležité i po psychické stránce. Když vyhrajeme a budeme na čtyřiadvaceti bodech, tak to bude skvělé! Klukům věříme, ale bude to hodně o hlavě. 

Může týmu pomoci návrat kapitána Michala Papadopulose, který nesměl v Teplicích hrát kvůli čtyřem žlutým kartám?
Michal je osobnost, nadstandardní útočník a umí dát gól – výhoda to je bezesporu. Na trefu čeká od zápasu v Plzni, který rozhodl, a my pevně věříme, že se opět gólově nakopne. Ostatně v Opavě ve druhém kole zápas rozhodl, protože jeden gól dal a na druhý přihrál. Jeho přítomnost na hřiště je moc důležitá. 

Shodneme se na tom, že by mělo být klíčové vstřelení prvního gólu?
Určitě ano. Kdybychom vstřelili první gól, tak nám to hodně pomůže. Dopředu máme sílu, doma si umíme připravit dost šancí, ale je to o jejich proměňování. I z toho důvodu jsme doma brali tři body pouze s Bohemkou. 

Takřka nulová produktivita je soupeřův problém, a proto je poslední. 
Viděl jsem spoustu zápasů Opavy pod trenérem Kováčem a změnili se, hodně se změnili. Hrají náročný a běhavý fotbal, přes zimu udělali poměrně dost změn a přivedli hráče, kterým věří. Praktikují vysoký presink, jsou hodně nepříjemní. Chybí jim ale góly, nejsou produktivní. Věřím, že jim to ještě vydrží a my v sobotu zvítězíme.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo