Generální partner
Světlý režim
13. říjen 2019

Bielan: Náplň přestávky? Síla, rychlost a střelba

Druhá reprezentační přestávka je minulostí. Od pondělí začíná standardní režim s vrcholem nedělního mistrovského utkání. Asistent hlavního trenéra A-týmu Marek Bielan v rozhovoru hovořil nejen o náplni druhé repre pauzy...

Během prvního týdne reprezentační přestávky se v areálech MFK připravovala reprezentace do 21 let. Jak vypadal tréninkový proces A-týmu?
V úterý jsme se přestěhovali na Bažantnici, kde jsme se usídlili až do pátku. Dvoufázově jsme se připravovali právě na Bažantnici a Kovoně. Kluci nabírali kondici a sílu, střídali jsme posilovnu a hřiště. A protože jsme chtěli tréninky trochu zpestřit, tak čtvrteční dopolední trénink jsme udělali formou teambuildingu na hale STaRS - kluci hráli badminton.   

Tréninky na hřišti byly zaměřené na zakončení?
Rychlost včetně pilování střelby - to byla tréninková náplň. Dáváme málo gólů, proto takové tréninky.

Tato reprezentační přestávka se obešla bez přípravného utkání. Byl to záměr?
Ano, byl. Hráči se dávají pomalu zdravotně do pořádku. Ti více vytěžovaní dostali na víkend volno, zbytek absolvoval v sobotu utkání za B-tým ve Frýdlantu nad Ostravicí. Potřebujeme, aby kluci měli pravidelný zápasový rytmus.

Příští neděli je na programu domácí utkání se Slováckem. Jak velkou důležitost tomuto zápasu přikládáte?
Obrovskou! Doma jsme ještě nevyhráli, což nepamatuju. Naopak – doma jsme byli vždycky velmi silní a teď je to naopak. Před vlastními fanoušky nehrajeme špatně, ale bohužel nedáváme góly. To je problém! Věřím, že nás fanoušci nenechají ve štychu, přijdou a my neúspěšnou sérii v domácím prostředí zlomíme.

Vybavíte si, kdy naposledy Karviná nevyhrála pětkrát za sebou doma?
Myslím, že nikdy. V minulé sezóně to byly čtyři zápasy v řadě, ale pět? To tady asi nikdy nebylo. Věřím, že už to konečně zlomíme a využijeme nabídnuté šance, do kterých se umíme dostat.


Je velkou komplikací absence Michal Petráně, který v neděli nesmí nastoupit po vyloučení na Spartě?
Michal je součást základní sestavy. Umí podržet balón, vyhrát souboj, sklepnout míč a dát gól. Ano, poslední dobou mu to tak nestřílí jako na začátku sezóny. Ale jsou tady další hráči. Všichni trenéři musí počítat, že se jim hráči vykartují nebo zraní. K fotbalu to patří. Doufáme, že to začne střílet Stevenovi, od toho tady je.    

Do utkání na pražské Letné jste se mohli pyšnit spolu s Plzní druhou nejlepší obranou, bohužel čtyři inkasované góly v hlavním městě nejsou úplně nejlepší vizitkou.
Chtěli jsme Spartu překvapit, ale ta nás rozebrala a chytil se jí útočník Kozák. První půle byla z naší strany vynikající, což uznali i lidé přímo na Letné. Domácí ze dvou pološancí šli do vedení, my jsme naopak svou šanci z kopačky Ndefeho neproměnili. Měli jsme další náznaky, které však kluci na hřišti nevyřešili správně. Druhý poločas nás už Sparta jasně přehrála...

Od pondělí už najedete zpátky na klasický tréninkový režim s nedělním vrcholem v podobě mistrovského utkání?
Přesně tak. Doufám, že se dobře připravíme a v neděli duel se Slováckem zvládneme za tři body. Moc je potřebujeme!

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.