Generální partner
Světlý režim
20. leden 2020

Petr Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

Petře, vracíte se do české ligy, navíc blízko k domovu, protože bydlíte v Ostravě. Je to ideální situace?
Přesně jste to vystihl (úsměv). Vracím se prakticky na rodnou hroudu a mám z toho opravdu radost.

Potěšila vás nabídka z Karviné?
Potěšila a hlavně jsem rád, že mi v Trnavě vyšli vstříc, protože zpočátku mě nechtěli pustit. U vedení se musel přimluvit i trenér gólmanů Pavel Kamesch, který tady působil a možná by tady byl i doteď, kdyby nemusel řešit nějaké rodinné věci. Jsme kamarádi a doporučoval mi Karvinou, i když by asi byl radši, kdybych zůstal.  

Českou nejvyšší soutěž okusíte po dvou a půl letech. Těšíte se?
Kdybych se netěšil, tak by něco bylo špatně a lhal bych. Navíc tady na tom krásném stadionu… Opravdu se těším a budu makat.

S Plzní jste tady byl jako soupeř?
Ano, kryl jsem záda Matúši Kozáčikovi při jarní výhře 3:2. Ale v domácím utkání proti Karviné jsem chytal, v Doosan Areně jsme vyhráli 2:0. Tuším, že to bylo v podzimní části sezóny 2016/2017. Musím ale říct, že stadion je tady opravdu moc hezký a při první návštěvě jsem fakt koukal. I zázemí a všechno okolo je na špičkové úrovni.

Kapacita necelých pět tisíc míst je samozřejmě menší než v Plzni nebo Trnavě, ale zase je stadion uzavřený. Vnímáte to na hřišti nějak?
Menší stadiony jsou mi sympatičtější, když jsou uzavřené. I když se zaplní jen z půlky, tak pořád je všechno slyšet a atmosféra je super. Nemůžu mluvit za ostatní, ale mně to vyhovuje. Když přijde v Trnavě tři tisíce lidí, tak se to při velikosti stadionu Antona Malatinského jednoduše ztratí. Když přijde tři tisíce lidí tady, tak to působí plně a atmosféra bude super!

Jak se vám v Trnavě líbilo?
Moc! Brali mě jako druhého gólmana za odchovance Dobrivoje Rusova. Ten měl ale nějaký čas pořád nějaké zdravotní problémy. Po několika jarních kolech, která on odchytal, jsem naskočil a vlastně celou sezónu už dochytal. Vyhráli jsme slovenský pohár, takže super. Navíc jsem tam byl s dvěma zbojníky, kteří jsou tady v Karviné – s Markem Janečkou a Matúšem Čonkou.

Držíte palce pořád Plzni, kde jste toho spousty zažil a vyhrál?
Plzeň je pořád srdeční záležitost, i když ten hráčský přerod už tam je znát a nesleduju Viktorku až tak pečlivě jako dřív. Z aktuálního kádru si vybavím své spoluhráče Davida Limberského, Radima Řezníka a Honzu Kovaříka.

Jaké jste si vytyčil cíle v novém působišti?
Všichni víme, o co na jaře půjde – zachránit ligu. Bude to tuhý boj a musíme věřit, že to zvládneme.

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii