Generální partner
Světlý režim
3. září 2020

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

Christiáne, minimálně o rok si prodlužujete pobyt v Česku. Po hostování v Plzni jste přesídlil do Karviné. Jste rád, že budete pokračovat v české lize?
Pochopitelně. Sice jsem byl v Plzni, ale moc jsem tam toho neodehrál. Věřím, že hostování v Karviné bude lepší, věřím tomu. Jsem rád, že jsem tady.

Jaký dojem na vás po pár dnech udělal klub?
Zatím super. Kabina, stadion, podmínky – paráda. Navíc jsme dobře odstartovali, máme čtyři body z prvních dvou kol a na pár minut jsem naskočil do vítězného utkání v Opavě. Nejsem tady dlouho, proto jsem rád, že mi trenér Jarábek dal šanci aspoň na těch pár minut v soutěžním zápase.

Už jste zmínil, že v Plzni jste toho moc v minulé sezóně neodehrál. Proč?
Nedostával jsem se moc do nominace k zápasu. Na podzim jsem hrál pouze v jednom zápase MOL Cupu, jinak jsem byl párkrát na lavičce. Na jaře jsem si zahrál pouze pár minut v mistrovském utkání proti Příbrami a ve čtvrtfinále MOL Cupu proti Mladé Boleslavi. Pro mě osobně to bylo zklamání, ale to je minulost. Teď jsem v Karviné a chci co nejvíc hráčům i celému klubu svými výkony pomoct.

Jste v kontaktu se svým kmenovým klubem Wolverhamptonem?
Poslední dobou celkem ano, protože se řešilo toto hostování. Každopádně i Wolves je rád, že mám nový klub a šanci hrávat pravidelně. Uvidíme!

Vnímáte pozitivně, že to máte z Karviné blíž domů do Levic?
To je super! Z Anglie to je daleko, z Plzně vlastně také (úsměv). Ale to moc neřeším.

Doháníte nějaké tréninkové manko?
Mám trochu rezervy, dlouho jsem měl individuální plán a běhal sám doma. Nebylo to ono! Věřím, že se do toho brzy dostanu. Každý den to je, ale lepší.

Na kterém místě v záloze se cítíte nejlépe? Jaká pozice vám sedí?
Dá se říct, že mi to je jedno. V reprezentaci jsem nastupoval na pozici šest nebo osm. Kdybych si ale mohl vybrat, tak spíš osmička - jde to do ofenzivy (smích).

Zmínil jste reprezentaci. Právě probíhá reprezentační sraz a vás čeká spolu se slovenskou jednadvacítkou kvalifikační dvojutkání proti Švýcarsku. S jakými pocity jste odcestoval na sraz do Trnavy a co očekáváte od Švýcarů?
Švýcaři budou určitě silní na míči a směrem do ofenzivy. S klukama jsme se na sebe těšili, vždyť naposledy byl sraz v listopadu. Dva jarní srazy nám bohužel překazil koronavirus. Bylo to dlouhé, ale opět si vytvoříme dobrou partu. Věřím, že urveme z obou utkání nějaké body a kvalifikační skupinu ještě zamotáme.

Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná