Generální partner
Světlý režim
22. červen 2018

Cracovia Kraków = první letní test Karviné

V sobotu od 10 hodin vyběhnou Karvinští na trávníku v Dětmarovicích k úvodnímu přípravnému utkání.

Náročný první týden už je skoro za nimi, ještě je čeká devadesátiminutový zápas. Karvinští fotbalisté jsou v plném zápřahu pod vedením nových trenérů a těší se na přípravný duel proti devátému týmu posledního ročníku Ekstraklasy - Cracovii Kraków. „Postavíme dvě kompletní jedenáctky. Chceme vidět co nejvíc hráčů ve hře a hlavně mezi ně potřebujeme rozložit síly. Jsou ve velkém zatížení,“ řekl trenér Roman Nádvorník.

Na hřišti by se kromě stávajících členů kádru měli objevit i všichni čtyři testovaní fotbalisté – Jozef Menich, Jiří Piroch, Jan Suchan a Luboš Tusjak. 

Další přípravná utkání pokračují v rychlém sledu, nový trenér neměl příliš možností zasahovat do výběru soupeřů, ale podle svých slov je spokojený. „Budeme hrát s velmi kvalitními soupeři těžké zápasy. Věřím, že nám to odhalí naše nedostatky, na jejichž odstranění budeme do začátku ligy pracovat,“ usmál se Nádvorník.

Zmínil také, že velkým plusem je krátké cestování. „Čeká nás jediný delší výjezd, příští sobotu do tréninkového centra Wisly Kraków v Myślenicích.  Ostatní duely budou v Karviné a blízkém okolí, což je pro hráče v momentálním rozpoložení pozitivní, protože nebudou muset trávit příliš času v autobuse,“ podotkl závěrem karvinský trenér.

Polský tým zahájil přípravu v pondělí 11. června, o pět dnů později zvítězil 4:0 v prvním přípravném střetnutí s Górnikem Wieliczka. Svěřenci trenéra Michala Probierze čekají v přípravě samé velmi atraktivní střetnutí – s Partizanem Bělehrad, Mariborem, Krasnojarskem a Dinamem Zagreb. Poslední vzájemný zápas je téměř přesně rok starou záležitostí, Karvinští v tréninkovém centru Cracovie remizovali 2:2.

Přípravné utkání MFK Karviná – Cracovia Kraków začne na hřišti v Dětmarovicích v sobotu 23. června v 10 hodin. Pořadatelem utkání je klub SK Dětmarovice, který stanovil jednotné vstupné ve výši 30 Kč. Permanentky z minulé sezóny nebudou akceptovány!     

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo