Generální partner
Světlý režim
22. červen 2018

Cracovia Kraków = první letní test Karviné

V sobotu od 10 hodin vyběhnou Karvinští na trávníku v Dětmarovicích k úvodnímu přípravnému utkání.

Náročný první týden už je skoro za nimi, ještě je čeká devadesátiminutový zápas. Karvinští fotbalisté jsou v plném zápřahu pod vedením nových trenérů a těší se na přípravný duel proti devátému týmu posledního ročníku Ekstraklasy - Cracovii Kraków. „Postavíme dvě kompletní jedenáctky. Chceme vidět co nejvíc hráčů ve hře a hlavně mezi ně potřebujeme rozložit síly. Jsou ve velkém zatížení,“ řekl trenér Roman Nádvorník.

Na hřišti by se kromě stávajících členů kádru měli objevit i všichni čtyři testovaní fotbalisté – Jozef Menich, Jiří Piroch, Jan Suchan a Luboš Tusjak. 

Další přípravná utkání pokračují v rychlém sledu, nový trenér neměl příliš možností zasahovat do výběru soupeřů, ale podle svých slov je spokojený. „Budeme hrát s velmi kvalitními soupeři těžké zápasy. Věřím, že nám to odhalí naše nedostatky, na jejichž odstranění budeme do začátku ligy pracovat,“ usmál se Nádvorník.

Zmínil také, že velkým plusem je krátké cestování. „Čeká nás jediný delší výjezd, příští sobotu do tréninkového centra Wisly Kraków v Myślenicích.  Ostatní duely budou v Karviné a blízkém okolí, což je pro hráče v momentálním rozpoložení pozitivní, protože nebudou muset trávit příliš času v autobuse,“ podotkl závěrem karvinský trenér.

Polský tým zahájil přípravu v pondělí 11. června, o pět dnů později zvítězil 4:0 v prvním přípravném střetnutí s Górnikem Wieliczka. Svěřenci trenéra Michala Probierze čekají v přípravě samé velmi atraktivní střetnutí – s Partizanem Bělehrad, Mariborem, Krasnojarskem a Dinamem Zagreb. Poslední vzájemný zápas je téměř přesně rok starou záležitostí, Karvinští v tréninkovém centru Cracovie remizovali 2:2.

Přípravné utkání MFK Karviná – Cracovia Kraków začne na hřišti v Dětmarovicích v sobotu 23. června v 10 hodin. Pořadatelem utkání je klub SK Dětmarovice, který stanovil jednotné vstupné ve výši 30 Kč. Permanentky z minulé sezóny nebudou akceptovány!     

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha