Generální partner
Světlý režim
17. únor 2021

Čtvrtý Brazilec do party, do Karviné přestoupil Leonardo Pereira Dos Santos

Definitivně poslední zimní posilou je třiadvacetiletý brazilský pravý bek. Leonardo Pereira byl v hledáčku vedení klubu poměrně dlouho. Jeho přestup byl v minulých dnech stvrzen podpisem profesionální smlouvy na rok a půl.

Šikovný a rychlý fotbalista zamířil do Karviné z klubu Ponte Preta – jde o klub z města Campinas ležící zhruba 100 km severně od největšího města Brazílie a celé jižní polokoule Sao Paula. 

AA Ponte Preta hraje druhou nejvyšší brazilskou soutěž, konkrétně Campeonato Brasileiro Série B. Tamní soutěž skončila na konci ledna, Ponte Preta skončila na sedmém místě tabulky a v posledním utkání si Leonardo Pereira připsal asistenci u prvního gólu.

Sportovní ředitel Lubomír Vlk přiznává, ze brazilcův příchod nebyl vůbec jednoduchou záležitostí. „Byla to poměrně složitá a dlouhá jednání v mnoha ohledech. Ale jsme všichni opravdu velice rádi, že se transfer povedlo konečně úspěšně dokončit. Léa jsme měli vyhlédnutého dlouho, jde o velmi kvalitního fotbalistu. Nejdůležitější bude jeho aklimatizace tady v Česku,“ přiblížil Vlk. 

Pereira přiletěl do nejhoršího možného počasí, teplotní rozdíl oproti Brazílii je zhruba 40 stupňů Celsia. „Musí se dát dohromady, sžít se s prostředím. Věřím, že mu jeho krajané z kabiny pomůžou s adaptací a potom už to bude jen na něm,“ dodal Lubomír Vlk.     

Pro Leonarda Pereiru jde o první zahraniční angažmá. Celou svou dosavadní kariéru strávil doma v Brazílii. „Když jsem vystoupil z letadla, tak to bylo něco neuvěřitelného. Nejméně jsem zažil 10 stupňů Celsia, tento teplotní skok je pro mě krutý. Musím si zvyknout. Jinak první pocity jsou pozitivní a moc mi pomáhají moji noví brazilští spoluhráči. Za to jim chci poděkovat,“ prohlásil Leonardo Pereira, který se dorozumí výhradně portugalsky.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo