Generální partner
Světlý režim
17. únor 2021

Čtvrtý Brazilec do party, do Karviné přestoupil Leonardo Pereira Dos Santos

Definitivně poslední zimní posilou je třiadvacetiletý brazilský pravý bek. Leonardo Pereira byl v hledáčku vedení klubu poměrně dlouho. Jeho přestup byl v minulých dnech stvrzen podpisem profesionální smlouvy na rok a půl.

Šikovný a rychlý fotbalista zamířil do Karviné z klubu Ponte Preta – jde o klub z města Campinas ležící zhruba 100 km severně od největšího města Brazílie a celé jižní polokoule Sao Paula. 

AA Ponte Preta hraje druhou nejvyšší brazilskou soutěž, konkrétně Campeonato Brasileiro Série B. Tamní soutěž skončila na konci ledna, Ponte Preta skončila na sedmém místě tabulky a v posledním utkání si Leonardo Pereira připsal asistenci u prvního gólu.

Sportovní ředitel Lubomír Vlk přiznává, ze brazilcův příchod nebyl vůbec jednoduchou záležitostí. „Byla to poměrně složitá a dlouhá jednání v mnoha ohledech. Ale jsme všichni opravdu velice rádi, že se transfer povedlo konečně úspěšně dokončit. Léa jsme měli vyhlédnutého dlouho, jde o velmi kvalitního fotbalistu. Nejdůležitější bude jeho aklimatizace tady v Česku,“ přiblížil Vlk. 

Pereira přiletěl do nejhoršího možného počasí, teplotní rozdíl oproti Brazílii je zhruba 40 stupňů Celsia. „Musí se dát dohromady, sžít se s prostředím. Věřím, že mu jeho krajané z kabiny pomůžou s adaptací a potom už to bude jen na něm,“ dodal Lubomír Vlk.     

Pro Leonarda Pereiru jde o první zahraniční angažmá. Celou svou dosavadní kariéru strávil doma v Brazílii. „Když jsem vystoupil z letadla, tak to bylo něco neuvěřitelného. Nejméně jsem zažil 10 stupňů Celsia, tento teplotní skok je pro mě krutý. Musím si zvyknout. Jinak první pocity jsou pozitivní a moc mi pomáhají moji noví brazilští spoluhráči. Za to jim chci poděkovat,“ prohlásil Leonardo Pereira, který se dorozumí výhradně portugalsky.

Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo