Generální partner
Světlý režim
17. únor 2021

Čtvrtý Brazilec do party, do Karviné přestoupil Leonardo Pereira Dos Santos

Definitivně poslední zimní posilou je třiadvacetiletý brazilský pravý bek. Leonardo Pereira byl v hledáčku vedení klubu poměrně dlouho. Jeho přestup byl v minulých dnech stvrzen podpisem profesionální smlouvy na rok a půl.

Šikovný a rychlý fotbalista zamířil do Karviné z klubu Ponte Preta – jde o klub z města Campinas ležící zhruba 100 km severně od největšího města Brazílie a celé jižní polokoule Sao Paula. 

AA Ponte Preta hraje druhou nejvyšší brazilskou soutěž, konkrétně Campeonato Brasileiro Série B. Tamní soutěž skončila na konci ledna, Ponte Preta skončila na sedmém místě tabulky a v posledním utkání si Leonardo Pereira připsal asistenci u prvního gólu.

Sportovní ředitel Lubomír Vlk přiznává, ze brazilcův příchod nebyl vůbec jednoduchou záležitostí. „Byla to poměrně složitá a dlouhá jednání v mnoha ohledech. Ale jsme všichni opravdu velice rádi, že se transfer povedlo konečně úspěšně dokončit. Léa jsme měli vyhlédnutého dlouho, jde o velmi kvalitního fotbalistu. Nejdůležitější bude jeho aklimatizace tady v Česku,“ přiblížil Vlk. 

Pereira přiletěl do nejhoršího možného počasí, teplotní rozdíl oproti Brazílii je zhruba 40 stupňů Celsia. „Musí se dát dohromady, sžít se s prostředím. Věřím, že mu jeho krajané z kabiny pomůžou s adaptací a potom už to bude jen na něm,“ dodal Lubomír Vlk.     

Pro Leonarda Pereiru jde o první zahraniční angažmá. Celou svou dosavadní kariéru strávil doma v Brazílii. „Když jsem vystoupil z letadla, tak to bylo něco neuvěřitelného. Nejméně jsem zažil 10 stupňů Celsia, tento teplotní skok je pro mě krutý. Musím si zvyknout. Jinak první pocity jsou pozitivní a moc mi pomáhají moji noví brazilští spoluhráči. Za to jim chci poděkovat,“ prohlásil Leonardo Pereira, který se dorozumí výhradně portugalsky.

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo