Generální partner
Světlý režim
30. září 2021

Čtyři hráči odcestují na reprezentační srazy

Kvarteto fotbalistů A-týmu Vlasiy Sinyavskiy, Vladimír Neuman, Antonín Svoboda a Matěj Jurásek se po nedělním zápase s Mladou Boleslaví přesune k reprezentacím. Nejdelší cestu na sraz bude mít Sinyavskiy, který letí domů do Estonska.

Vlasiy Sinyavskiy (A-tým)

Estonský nároďák je ve stejné kvalifikační skupině jako ten český. Fotbalisty ze severu Evropy čekají v říjnovém reprezentačním okně dva domácí kvalifikační duely o postup na MS 2022 do Kataru. Vlasiy Sinyavskiy s celým estonským národním týmem nejprve vyzve Bělorusko (8. října) a o tři dny později Wales bez největší hvězdy Garetha Balea.

Vladimír Neuman (U21)

Během prvního srazu v září figuroval Vladimír Neuman v týmu reprezentační jednadvacítky jako gólman číslo tři. Zda v říjnu „povýší“ se teprve uvidí. Každopádně jej reprezentační kouč Jan Suchopárek v nominaci neopomněl a celý tým se tak bude chystat na kvalifikační dvojutkání s Kosovem (7. října v Prištině a 12. října v Českých Budějovicích).

Antonín Svoboda (U20)

Reprezentační výběr do dvaceti let se v říjnu utká v rámci Elitní ligy s Rumunskem a Anglií a trenér Jiří Žilák v pondělí oznámil nominaci, ve které nechybí útočník Antonín Svoboda. Češi nejprve odehrají 7. října zápas v Rumunsku, poté se vrátí do ČR a v Teplicích je 11. října čeká Anglie.

Matěj Jurásek (U19)

Českou reprezentaci do 19 let čekají v první polovině října tři zápasy v rámci základní fáze kvalifikace o postup do elitní fáze kvalifikace ME 2022. Svěřenci trenéra Davida Holoubka se utkají postupně s Kazachstánem, Severním Irskem a Dánskem.

V nominaci neschází Matěj Jurásek a všechna tři utkání se odehrají v tomto regionu. S Kazachstánem a Dánskem se bude hrát v Opavě (6. a 12. října), proti Severnímu Irsku nastoupí Češi ve Frýdku-Místku (9. října)

Všem hráčům přeje klub hodně štěstí a ať se jim daří!

Rozhovory Rozhovory
čt 10.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Žák

Kmenový hráč soupeře nemůže do utkání zasáhnout ne kvůli dohodě klubů, ale proto, že pyká za karty. Stabilního člena základní sestavy tak fanoušci uvidí pouze na tribuně, odkud bude svým spoluhráčům držet palce. V rozhovoru se točila řeč okolo Varnsdorfu, ale i jeho začátcích či blížícímu se fotbalovému MS.

út 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

S Lukášem Budínským jsme probrali nejen aktuální stav, ale kreativní záložník zavzpomínal i na angažmá v Mladé Boleslavi, kam odešel právě z Karviné po sezóně 2018/2019. Zahrál si za reprezentaci a minulé léto přestoupil do Ostravy. Řeč se v rozhovoru stočila samozřejmě i k trenérovi Pavlu Vrbovi, který však na lavičce slezského klubu dlouho nevydržel…

út 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jan Žídek

Nikdo jiný než zkušený Jan Žídek nemohl být respondentem před utkáním s Opavou. Bývalý kapitán SFC v létě podepsal v Karviné a dnes jej čeká první duel proti SFC. Jak se těší? Na jaké okamžiky v dresu slezského soka nejraději vzpomíná? Má už jasno, co bude dělat po kariéře? Nejen to prozradil v tomto rozhovoru…

ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo