Generální partner
Světlý režim
29. září 2020

Další pohárový krok, Karvinští hostí ve středu druholigovou Vlašim

Přesně po čtrnácti dnech je tady znovu utkání českého poháru. Po snadné a vysoké výhře nad Unií Hlubina stojí v cestě do osmifinále účastník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY FC Sellier & Bellot Vlašim.

Se vší vážností berou fotbalisté MFK pohárovou soutěž MOL Cup. Los byl v minulém týdnu milosrdný, do Karviné totiž přijede středočeská Vlašim. „Jsme opravdu rádi především za to, že hrajeme doma a nemusíme cestovat k soupeři. Jsou to ušetřené síly a kilometry,“ podotkl asistent trenéra Marek Bielan.

Karvinští se do třetího kola probojovali před čtrnácti dny po vysoké výhře 6:0 na hřišti Unie Hlubina. Vlašim zvládla nástrahy úvodních dvou kol – v prvním zvítězila na půdě FK Velké Hamry 2:0, ve druhém kontumačně po výsledku 3:0 přešla přes Sokol Srbice. „Pohár bereme vážně a říká se, že to je nejsnazší cesta do evropských pohárů. Určitě chceme dojít co nejdál. Ve středečním zápase dostanou prostor hráči, kteří zvládli minulý duel v Ostravě s Hlubinou. Potřebujeme, aby všichni hráči měli vyváženou vytíženost, proto budou hrát ti, kteří v ligových zápasech nedostávají tolik prostoru,“ upřesnil Bielan.

Vlašim trápil v minulých dnech koronavirus, někteří hráči byli v karanténě a tým trenéra Šmejkala tak nemá odehrané všechny zápasy ve druhé nejvyšší soutěži. Jednu dohrávku už mohla mít Vlašim za sebou, bohužel minulý týden do Třince nedojela kvůli smrtelné nehodě na dálnici D1 – výprava Středočechů uvízla v dlouhé koloně…  

Poslední vzájemný duel s Vlašimí je starý čtyři a půl roku. V postupové sezóně zajistil domácí výhru 1:0 v páté minutě nastavení Lukáš Budínský. Od té doby se oba soupeři nepotkali. Zajímavostí je, že Vlašimi se v Karviné vůbec nedaří - bod si naposledy odvezla 9. září 2012 (0:0) a poslední gól ve Slezsku vstřelila ještě o rok dřív.

Utkání 3. kola MOL CUPu MFK Karviná – FC Sellier & Bellot Vlašim začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji ve středu 30. září v 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jakub Vojkovský. Permanentkáři mají vstup zdarma, ostatní fanoušci zaplatí 80 Kč. Děti od 7 do 15 let platí za vstupenku 50 Kč.

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo