Generální partner
Světlý režim
19. leden 2018

Další polský soupeř, přijedou Gliwice

V sobotu je na programu už třetí duel zimní přípravy. Karvinští se na Kovoně představí proti patnáctému týmu Ekstraklasy Piastu Gliwice.
S prozatímními dvěma odehranými zápasy může po herní i výsledkové stránce panovat spokojenost (s Górnikem Zabrze 2:2, s Třincem 1:0). V sobotu se hráči MFK střetnou s předposledním celkem polské nejvyšší soutěže. Do utkání ještě půjdou z plné zátěže. „Tento blok potrvá do konce tohoto týdne. Od pondělí pak začneme v tréninku zapojovat víc herních věcí,“ potvrdil kouč Josef Mucha.

Pro sobotní zápas počítá znovu v bráně s testovaným brankářem Martinem Krnáčem. „Určitě ho ještě chceme vidět v akci,“ doplnil. Polskému soupeři podzimní část Ekstraklasy příliš nevyšla. Předposlední místo s dvaceti body za čtyři vítězství, osm remíz a devět porážek to dokresluje. Ovšem ztráta na vyšší příčky je minimální, vždyť jedenáctá Lechia Gdaňsk má jen o čtyři body více.

Gliwice za sebou mají jeden přípravný duel, v němž porazily 2:0 GKS Jastrzebie i díky jednomu gólu Michala Papadopulose. Rodák z Ostravy je šestinásobným českým reprezentantem a v Gliwicích působí rok.

Poslední vzájemný duel se datuje k začátku října 2016, kdy se oba týmy střetly v reprezentační přestávce na hřišti v polském Rybniku. Tehdy Gliwice zvítězily 2:1.

Utkání MFK Karviná – Piast Gliwice začne ve Sportovním centru Kovona v sobotu 20. ledna od 11 hodin. Vstupné činí 30 Kč, ovšem ženy, děti a majitelé permanentek mají vstup zdarma.
Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Odehráno v 11:00
MFK Karviná
Líšeň
×
Odehráno v 11:00
MFK Karviná
Líšeň