Generální partner
Světlý režim
11. leden 2020

Daniel Stropek: Zpátky do Karviné jsem se těšil

Navrátilec z hostování Daniel Stropek, který je od léta kmenovým hráčem MFK, dostal hned v prvním duelu zimní přípravy prostor celých devadesát minut. Do defenzivy začal (stejně jako celý tým) dobře. Karvinští neinkasovali, ale na druhou stranu v útoku byli neproduktivní.

Dane, po půl roce stráveném v Sokolově jste zpátky. S jakými pocity?

Pochopitelně jsem se těšil. Na kluky i na to, že zase budu hrát za Karvinou. Porvu se o místo v kádru pro jarní část sezóny!

Trenér Jarábek vás nechal na hřišti celý zápas. Jak jste se cítil po prvních náročných tréninkových jednotkách a funkčních testech v Olomouci

Kupodivu celkem dobře. Čekal jsem, že po měsíci, co jsem nehrál, to bude o něco horší. Mrzí mě jen, že jsme zápas nedovedli k vítězství.

Proti Pohronie jste nastoupil ve stoperské dvojici s Brazilcem Eduardem, který je jen o půl roku starší. Sedli jste si, jaká byla komunikace?

Extra velké problémy jsme neměli. Ano, komunikace byla o něco těžší, jelikož logicky neumí česky a ani moc anglicky, ale podle mého názoru jsme to zvládli celkem obstojně. A nula vzadu? Ta vždy potěší.

Jaký byl první týden zimní přípravy?

Vždycky je nesmírně náročný a to se potvrdilo i nyní. Každý jsme se přes volno udržovali dle individuálního plánu, ale i tak…

Jak vás přivítali spoluhráči v kabině po půl roce?

Žádný dort na mě nečekal, ale přivítali mě hezky a v pohodě (smích).

Sledoval jste jejich počínání ve FORTUNA:LIZE?

Snažil jsem se dívat na každý zápas, když mi to nevyšlo, tak aspoň minimálně sestřih. Nejsme v lehké situaci, každopádně stále máme všechno ve vlastních rukách a na jaře si všichni budeme muset sáhnout na úplné dno a nejvyšší soutěž zachránit.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo