Generální partner
Světlý režim
11. leden 2021

Dávid Guba v Karviné končí a přestupuje na Slovensko

V červnu třicetiletý ofenzivní záložník se s klubem dohodl na rozvázání smlouvy. Dávid Guba míří domů na Slovensko.

Dvě a půl sezóny hájil dres MFK Karviná, během kterých odehrál celkem 50 zápasů a vsítil osm gólů. Rodák z města Humenné zamířil do Slezska v létě 2018 z polského týmu Termalica Nieciecza. Nejvydařenější měl hned první sezónu v Karviné, během které vstřelil sedm gólů. „Jeho zápasové vytížení nebylo v posledním roce oboustranně podle představ, proto jsme se dohodli na rozvázání smlouvy. V další kariéře přeji  Dávidovi za celý klub hlavně zdraví, protože si se zraněním užil už dost. A pochopitelně mu děkuji za vše, co pro Karvinou odvedl,“ podotkl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. 

Dávid Guba bude na karvinské angažmá vzpomínat v dobrém, přestože v minulé sezóně se trápil se zraněním, konkrétně měl velké problémy se zády a příliš toho neodehrál. Od začátku této sezóny nastupoval pouze jako střídající hráč, v sedmi zápasech nastřádal pouze 148 minut - vstřelil dva góly, ale oba mu rozhodčí neuznali. „Vzpomínky budou dobré, i když druhá polovina angažmá byla hodně ovlivněna již zmíněným zraněním. Postupně jsem se do toho dostával, ale mužstvo šlapalo a nebyl moc důvod, aby trenéři sahali do sestavy. Potřebuji hrát, proto jsme se s vedením klubu takto domluvili. Děkuji celému klubu, spoluhráčům a hlavně fanouškům za podporu,“ řekl Guba na rozloučenou. 

Dvojnásobný mistr Slovenska s Trenčínem se vrací domů po čtyřech a půl letech a bude nově oblékat dres jednoho z týmů slovenské Fortuna ligy. Karvinou bude i nadále sledovat. „Věřím, že kluci navážou na povedenou podzimní část a začnou především sbírat body v domácím prostředí. Mužstvo je silné, zázemí perfektní a věřím, že sezóna bude úspěšná. Ještě jednou bych chtěl poděkovat fanouškům za jejich přízeň,“ doplnil Dávid Guba.


Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo