Generální partner
Světlý režim
17. květen 2020

Dávid Guba: Na Třinec se mi daří, mohl by postoupit do ligy

Záložník Dávid Guba se v sobotním přípravném zápase v Třinci uvedl pěkným gólem, když suverénně zakončil vybídnutí od Martina Vlachovského. V rozhovoru promluvil o blížícím se restartu, koronaviru i testech, které jsou před restartem FORTUNA:LIGY povinné.

Dávide, v sobotu v Třinci jste se uvedl pěkným gólem, kterým jste snížil na 1:2. To by i vám osobně mohlo pomoct, souhlasíte?
Snad ano. Navíc na Třinec se mi daří, poslední svůj gól před zraněním jsem vstřelil právě tomuto soupeři v září minulého roku – šlo o přípravný zápas v Jablunkově. Proti Třinci mi to jde, ale doufám, že se s ním budeme potkávat pouze v přípravných duelech, anebo vlastně by mohl postoupit do FORTUNA:LIGY, to by bylo úplně nejlepší (úsměv).

V Třinci jste byl kapitánem, pásku jste měl i chvíli v pátečním zápase proti Baníku. Chystáte se přihodit něco do pokladny?
To nevím, kapitánem už jsem byl. Takže spíš ne. Ale při střídání jsem pásku předal Martinovi Vlachovskému, takže ten by mohl něco dát (smích).

Během dvou dnů máte v nohou přes devadesát minut. Je to pro vás v tuto chvíli důležité před blížícím se restartem, navíc po zranění?
Samozřejmě, protože se všichni včetně mě potřebujeme co nejlépe nachystat. Za příležitost v obou zápasech jsem vděčný. Cítil jsem se fajn, určitě lépe než na přelomu února a března, kdy jsem naskočil do zápasů za B-tým.

Vy jste asi jediný, komu přišla koronavirová pauza vhod, že?
Je pravda, že mi to mohlo, doháněl jsem kondiční manko. Ještě to ale není úplně top. Musím dál makat a přesvědčit trenéry, že se mnou můžou počítat.

Jak je vlastně důležité odehrát před obnoveným startem FORTUNA:LIGY několik přípravných zápasů?
Je to důležité pro nás všechny, abychom byli pořádně připraveni. Duel s Baníkem se kvalitou podobal ligovému zápasu. Ale až samotný start nás prověří. Sám jsem také zvědavý na různá opatření a doporučení – neradovat se společně z gólu atd. Pro všechny to bude něco nového, ale pro mě osobně bude hodně těžké udržet emoce, když například vstřelíme gól.  

Jste rádi, že po několika týdnech konečně víte, kdy dojde k obnovení soutěže?
Hlavně jsou rádi trenéři, kteří tomu můžou uzpůsobit tréninkový proces. Ale jasně, tušili jsme, kdy by se asi mohlo případně začít a nyní už je to jasné. Je to fajn a nachystáme se na to.

Aby vše bylo v pořádku a mohli jste hrát, tak každý hráč i člen realizačního týmu musí projít testy na COVID-19 s negativním výsledkem. „První kolo“ máte za sebou. Jaké to bylo?
Dost nepříjemné, co si budeme povídat. Vatový tampónek vám zavedou hluboko do nosu, až vám vystřelí slzy. Ale zvládli jsme to, podstoupit to musíme, takže se není o čem bavit. Přeji si, ať jsou všechny testy negativní, abychom mohli zase hrát.     

Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii