Generální partner
Světlý režim
24. červenec 2022

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Davide, máte za sebou první zápas v dresu Karviné. Jak se vám hrálo?
Myslím, že na to, jak krátce tady jsem, tak to nebylo špatné. Vždy říkám, že to může být lepší a určitě to platí i pro tentokrát. Komunikace, návyky a nějaké automatismy ještě nebyly nejlepší, ale věřím, že každým dnem si to sedne.

Ještě minulou neděli jste stihl v barvách Liptovského Mikuláše odehrát celý zápas v Dunajské Stredě…
…ano, liga začala na Slovensku dříve než tady. Po zápase už to nabralo rychlý spád, i když celý transfer se řešil už během léta. Nakonec všechno dobře dopadlo a jsem rád, že tady můžu být.

V týmu budete působit s bratrem Adamem. Hrálo to velkou roli v rozhodování?
Hrálo, ale ne zásadní. Bratr mi klub, zázemí i prostředí vychválil. A musím říct, že měl pravdu. Pro mě osobně je strašně důležitý tréninkový proces a ten mi také vychválil. To všechno byly důvody, proč jsem tady přišel (úsměv).

Tréninkový proces v Karviné je tedy podle vás na vyšší úrovni než v Liptovském Mikuláši?
Odtrénoval jsem tady prozatím pouze dva dny, ale ano. Ta úroveň je výš, než na co jsem byl doteď zvyklý.


Jste rád, že jste opět v jednom týmu s Adamem?
Pochopitelně! Ne každému se toto podaří – být v jednom klubu, v jednom týmu se sourozencem. A vidíte, mně se to povedlo už podruhé (smích).

Druhou českou ligu znáte, máte s ní čerstvou zkušenost, neboť na jaře jste hrál v Jihlavě a byl její třetí nejlepší střelec. Proč jste nezůstal?
Je pravdou, že půl sezóna v Jihlavě mi sedla, dal jsem čtyři góly. Měli na mě opci, ale nedomluvili jsme se na podmínkách. Přesto chci Jihlavě takto na dálku poděkovat za příležitost.

V létě jste se vrátil do Liptovského Mikuláše. Chtěl jste zůstat nebo vás to táhlo ven?
Abych byl upřímný, tak jsem nechtěl zůstat. Hledal jsem nové angažmá a znovu opakuji, že jsem moc rád, že to je Karviná, která o mě měla zájem. Navíc v Česku se mi líbí, znám druhou nejvyšší soutěž a vím, co nás čeká. Soupeře znám!

Navíc vzájemný duel s Jihlavou je hned ve čtvrtém kole.
Na ten zápas se fakt těším. S klukama i realizačním týmem jsem měl velmi dobrý vztah. Bude to pro mě určitě specifický zápas a už se na to těším.

Rozhovory Rozhovory
st 7.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adeleke Akinyemi

Poslední tři zápasy = pět gólů! Reference na to, že Adeleke Akinola Akinyemi je gólový zabiják, nebyly liché. Čtyřiadvacetiletý nigerijský útočník se jen potřeboval aklimatizovat. V rozhovoru promluvil o své aktuální formě, rodné Nigérii i klubech, kde působil. Hovořil také o gólu do sítě slavného Girondins de Bordeaux…

so 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek po úspěšné sezóně: V zimě jsme tým vhodně doplnili a okysličili

Ve velkém hodnotícím posezónním rozhovoru úspěšný kouč MFK Karviná Tomáš Hejdušek mluví o povedené sezóně, o zimních změnách, které se nakonec ukázaly jako klíčové, o radosti z postupu, dvou individuálních trofejích, mladých hráčích, klubu jako celku a nastínil i plány do nové sezóny – po roce opět prvoligové.

st 10.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jakub Rezek

Jakub Rezek prožívá plodné období, jelikož v dubnových zápasech vstřelil důležité dva góly, které pomohly k zisku čtyř venkovních bodů. V rozhovoru hovoří o svých začátcích a především o Slovácku, které bylo až do léta 2022 před odchodem do Karviné jeho kmenovým klubem. Karvinská „jedenáctka“ si rovněž zatipovala, jak dopadne nejvyšší soutěž…

st 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jaroslav Málek

Nejlepší střelec MFK a zároveň nejproduktivnější hráč Jaroslav Málek se těší na dnešní duel proti „své“ Líšni. Ostatně v rozhovoru o tomto skromném klubu z jihomoravské metropole hovoří moc hezky. V rozhovoru také přiznal, že i s odstupem několika let stále lituje odchodu z Žižkova. Proč? To si přečtěte…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo