Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2020

Do Karviné přestoupil Rajmund Mikuš z Jihlavy

Karvinští posilují dál. Jen tři dny před prvním zápasem nové sezóny se podařilo zfinalizovat transfer slovenského záložníka či útočníka Rajmunda Mikuše.

Kabina MFK přivítala na čtvrtečním dopoledním tréninku novou posilu z druholigové Jihlavy. Jde o čtyřiadvacetiletého slovenského fotbalistu Rajmunda Mikuše. Ofenzivní záložník začínal s fotbalem v Šamoríně, prošel Slovanem Bratislava, Šalou, Novým Městem nad Váhom a Dubnicí. V téměř šedesáti druholigových duelech nasázel čtyřiadvacet gólů a přidal osmnáct asistencí, čímž zaujal sportovní úsek Jihlavy, která ho angažovala minulý rok v létě.

A v první sezóně ve druhé nejvyšší české soutěži se rozhodně neztratil – ve čtyřiadvaceti zápasech se trefil hned šestkrát. Vedení klubu mělo poctivého fotbalistu v hledáčku, kvalitu potvrdil a vysloužil si dvouletý kontrakt s opcí. „Rajmund patřil mezi naše vytipované fotbalisty, Jihlavě v minulé sezóně pomohl. Jasně, rozdíl mezi první a druhou ligou tady je, ale přesto věříme, že se u nás prosadí. Jednání se táhla, proto jsem opravdu rád, že se podařilo vše dotáhnout ještě před prvním mistrovským utkáním,“ řekl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.  

Jak vnímá Mikuše kouč Juraj Jarábek? „Rajmund je šikovný rychlostní typ. Na Slovensku měl výborná čísla, vyhlédla si ho Jihlava, kde před rokem zakotvil. Na Vysočině mu končila smlouva až za půl roku, ale díky dobré práci našeho sportovního ředitele se podařilo transfer zrealizovat už nyní. Pro nás je to určitě zajímavý typ fotbalisty, proto jsme si ho vybrali. Může hrát ze strany, ale nastupoval i v útoku. Jsme rádi, že je tady,“ podotkl Juraj Jarábek.

Šestigólový střelec uplynulé sezóny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bere prvoligové angažmá jako velkou výzvu a posun v kariéře. „Na první ligové angažmá se moc těším a je to pro mě velká výzva. Sám jsem zvědavý, jak to všechno bude klapat,“ uvedla na úvod čerstvá posila.
Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo