Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2020

Do Karviné přestoupil Rajmund Mikuš z Jihlavy

Karvinští posilují dál. Jen tři dny před prvním zápasem nové sezóny se podařilo zfinalizovat transfer slovenského záložníka či útočníka Rajmunda Mikuše.

Kabina MFK přivítala na čtvrtečním dopoledním tréninku novou posilu z druholigové Jihlavy. Jde o čtyřiadvacetiletého slovenského fotbalistu Rajmunda Mikuše. Ofenzivní záložník začínal s fotbalem v Šamoríně, prošel Slovanem Bratislava, Šalou, Novým Městem nad Váhom a Dubnicí. V téměř šedesáti druholigových duelech nasázel čtyřiadvacet gólů a přidal osmnáct asistencí, čímž zaujal sportovní úsek Jihlavy, která ho angažovala minulý rok v létě.

A v první sezóně ve druhé nejvyšší české soutěži se rozhodně neztratil – ve čtyřiadvaceti zápasech se trefil hned šestkrát. Vedení klubu mělo poctivého fotbalistu v hledáčku, kvalitu potvrdil a vysloužil si dvouletý kontrakt s opcí. „Rajmund patřil mezi naše vytipované fotbalisty, Jihlavě v minulé sezóně pomohl. Jasně, rozdíl mezi první a druhou ligou tady je, ale přesto věříme, že se u nás prosadí. Jednání se táhla, proto jsem opravdu rád, že se podařilo vše dotáhnout ještě před prvním mistrovským utkáním,“ řekl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.  

Jak vnímá Mikuše kouč Juraj Jarábek? „Rajmund je šikovný rychlostní typ. Na Slovensku měl výborná čísla, vyhlédla si ho Jihlava, kde před rokem zakotvil. Na Vysočině mu končila smlouva až za půl roku, ale díky dobré práci našeho sportovního ředitele se podařilo transfer zrealizovat už nyní. Pro nás je to určitě zajímavý typ fotbalisty, proto jsme si ho vybrali. Může hrát ze strany, ale nastupoval i v útoku. Jsme rádi, že je tady,“ podotkl Juraj Jarábek.

Šestigólový střelec uplynulé sezóny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bere prvoligové angažmá jako velkou výzvu a posun v kariéře. „Na první ligové angažmá se moc těším a je to pro mě velká výzva. Sám jsem zvědavý, jak to všechno bude klapat,“ uvedla na úvod čerstvá posila.
Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo