Generální partner
Světlý režim
13. leden 2022

Do Karviné přestupuje Davit Kobouri

Gruzínský levonohý střední obránce Davit Kobouri přestoupil do MFK z Dinama Tbilisi. S vedením klubu se brzy čtyřiadvacetiletý fotbalista dohodl na podmínkách smlouvy a ve středu s týmem poprvé trénoval.

Vedení klubu společně s trenérem Páníkem usilovalo o stopera, leváka. Lovilo se až u východního okraje Černého moře a nakonec se podařilo uskutečnit tento transfer. „Je to hráč s výbornými parametry, kvalitní fotbalista, navíc levák. Nejdůležitější bude jeho aklimatizace v týmu i na hřišti. Přeci jen naše liga je jiná než gruzínská,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Pro Kobouriho půjde o první zahraniční angažmá. Rodák z města Telavi vzdáleného asi 70 km od hlavního města Tbilisi hrával za místní Dinamo a byl i kapitánem týmu. Dinamo Tbilisi je osmnáctinásobný gruzínský mistr a vítěz Poháru vítězů pohárů ze sezóny 1980/1981. „Jde o moje první angažmá mimo Gruzii. Kromě středního obránce občas zaskočím i na levém kraji obrany. Jsem šťastný, že jsem tady, v klubu se mi líbí,“ řekl úvodem Davit Kobouri, který si vybral dres s číslem 23. Dodal ještě, že s trenérem Bohumilem Páníkem byl v kontaktu před příjezdem do Karviné.

Nejnovější karvinská posila se může pyšnit dvěma mistrovskými tituly s Dinamem Tbilisi či starty ve všech kategoriích mládežnických reprezentací. Kobouri má i zkušenosti z předkol evropských pohárových soutěží včetně Ligy mistrů.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
ne 23.1. | redakce

Radek Látal: Seznamování s novými spoluhráči probíhalo na letišti

Pomalu se sžívá s týmem a chválí si podmínky, v jakých se společně s novými spoluhráči připravuje na jarní část FORTUNA:LIGY. Radek Látal je prozatím v novém klubu spokojený.

pá 21.1. | redakce

Michal Papadopulos: Nejlepší soustředění? V Abú Dhabí

Ještě před odletem promluvil kapitán Michal Papadopulos o soustředění, zavzpomínal na minulost, zhodnotil dosavadní část přípravy a přiblížil, jak vnímá blížící se start a s ním spojené záchranářské starosti.

pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo