Generální partner
Světlý režim
23. září 2022

Doma výjimečně už v sobotu! Béčko čeká duel s Bruntálem

Netradičně už první víkendový den půjde do akce B-tým. Po týden staré ztrátě v Krnově bude důležité aktuálně předposlední celek soutěže v domácím prostředí porazit a získat tři body!

Po dohodě klubů se utkání neodehraje v tradičním karvinském termínu (neděle dopoledne), ale již o den dříve. To ovšem nemění nic na tom, že Karvinští potřebují po dvou zápasech, ve kterých získali pouze bod, vyhrát. „Herně nám zápasy s Havířovem a v Krnově nevyšly. Věřím, že v sobotu kluci podají lepší výkon a v domácím prostředí zvítězíme,“ prohlásil trenér Marek Bielan.

Je faktem, že Karvinští nutně potřebují doma vítězit. Zatím se jim to z tří zápasů povedlo pouze jednou – proti Hlubině. S Polankou a Havířovem se body dělily.

Bruntálu začátek soutěže hrubě nevyšel. Aktuálně je předposlední, když jedinou výhru zaznamenal v úvodním kole. Od té doby přidal jen dvě remízy. Minulý týden však dokázal remizovat v Havířově. V minulé sezóně skončily oba vzájemné duely výhrami domácích týmů 3:0.

Klub z města, jehož území se rozkládá na obou stranách historické zemské hranice Moravy a Slezska, změnil v polovině srpna svůj název. Místo FC Slavoj Olympia Bruntál se klub přejmenoval na MFK Slavoj Bruntál. Po mnoha letech tak bude v Bruntále opět jenom jeden fotbalový klub.


Utkání 8. kola Divize F MFK Karviná B – MFK Slavoj Bruntál začne ve Sportovním centru Kovona v sobotu 24. září v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Aleš Potiorek. Vstupné činí 50 Kč, permanentky nejsou akceptovány.

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo