Generální partner
Světlý režim
30. červen 2017

Domácí prověrka! Na Kovoně s Górnikem Zabrze

První letní utkání v domácím prostředí čeká na svěřence Jozefa Webera. V sobotu dopoledne dorazí do Karviné nováček polské Ekstraklasy. Zápas začne v 11 hodin, vstupné činí 30 Kč.
Po středečním utkání s Cracovií Kraków čeká na karvinské hráče další polský tým, Górnik Zabrze. Víc než na soupeře, který je v nedalekém Rybniku na soustředění, se ale celý tým bude zaměřovat na sebe. K vypilování různých herních variant má přesně čtyři týdny. „Musíme také zapracovat na odstranění chyb, kterých se kluci dopouštěli v předchozích utkáních,“ podotkl asistent trenéra Josef Mucha.

Jestliže po remíze v Krakówě tvrdil, že někteří testovaní hráči už v sobotu hrát nebudou, tak se jeho slova naplnila – v kádru MFK Karviná už nefigurují Bosňan Dino Borjič z Kaiserslauternu ani příbramský Pavel Pilík.

Górnik Zabrze zvládl sezónu ve druhé nejvyšší polské soutěži skvěle díky mocnému finiši - série šesti výher v řadě zajistila „horníkům“ postup do Ekstraklasy. V kádru figuruje exkarvinský hráč dorostu U17 a U19 Maciej Ambrosiewicz, proto kterého tak bude sobotní zápas pikantní, nebo například jediný Čech – David Ledecký ze Znojma.

Polský mančaft pod vedením trenéra Marcina Brosze se v sobotu rozdělí na dvě skupiny, jedna skupina zůstává v Rybniku, kde má v plánu duel s FM, ta druhá dorazí do Karviné. Górnik prozatím stihl odehrát dva přípravné duely. V tom první zdolal jasně 5:0 celek Odra Miasteczko Slaskie, ve středu pak prohrál v Rybniku s Třincem 0:2.

Přípravné utkání MFK Karviná – Górnik Zabrze začíná ve Sportovním centru Kovona v sobotu 1. července v 11 hodin. Vstupné bylo stanoveno na 30 Kč, permanentky nebudou pořadatelé akceptovat.
Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Odehráno v 11:00
MFK Karviná
Líšeň
×
Odehráno v 11:00
MFK Karviná
Líšeň