Generální partner
Světlý režim
12. únor 2022

Důležitá jarní domácí premiéra, Karviná-Jablonec (ne,15)

Fotbalisté Karviné nutně potřebují potvrdit týden staré vítězství ze Slavie a doma se severočeským soupeřem z Jablonce urvat tři body. Zápas se bude naposledy hrát před povolenou tisícovou návštěvou.

Souboj týmů, které jsou nespokojené se svým tabulkovým postavením, nabídne jeden ze čtyř nedělních zápasů. Oba soupeři vstoupili do jarní části vítězstvím 1:0 – Karvinští vyhráli na Slavii, Jablonec porazil doma Olomouc. „Vášně jsem ale v kabině krotit nemusel. Hráči si plně uvědomují, že jedno vítězství nic neznamená. Musíme jich nasbírat víc. Hned v neděli jsme měli trénink. V týdnu jsme si pak zápas klasicky rozebrali na videu. Do dalších utkání musíme především zachovat týmový výkon, kterým jsme se prezentovali v Praze,“ podotkl trenér Bohumil Páník.

Karviná je stále šestnáctá se ziskem osmi bodů, Jablonci patří dvanáctá pozice s devatenácti body. „Jablonec je pořád silným mužstvem s vysokými cíli. Akorát nemá tak široký kádr jako Slavia, Sparta nebo Plzeň. Je těžké hrát s užším kádrem ligu a evropské poháry. To se jim na podzim určitě sečetlo,“ uvedl k soupeři Páník, který věří v hlasitou podporu z ochozů. „Myslím si, že ty tři body ze Slavie jsou nejlepší pozvánkou. Vždyť se jde na ligový fotbal znovu po téměř dvou měsících, kdy byla pauza,“ doplnil.

Kapitán Michal Papadopulos se domnívá, že pro oba týmy je zápas ohromně důležitý. „Máme výhodu v tom, že hrajeme doma a nemusíme nikam cestovat. Navíc nás určitě povzbudí první vítězství z minulého týdne. Na tři body jsme čekali opravdu dlouho. Myslím, že to z nás spadlo a může nám to psychicky dost pomoct. Teď pro nás začínají zápasy pravdy,“ prohlásil kapitán MFK.

Přes zimu opustili kádr Jablonce dva útočníci – Tomáš Čvančara zamířil do Sparty a Martin Doležal vyrazil vstříc angažmá v Polsku, konkrétně přestoupil do Zaglebie Lubin. Naopak tým kouče Petra Rady, který mimochodem stráví nedělní duel na tribuně kvůli trestu za čtyři žluté karty, posílil útočník Jan Silný z Líšně. Na podzim vstřelil ve druhé nejvyšší české soutěži osm branek. Přišel také zkušený Václav Kadlec. Ten se na sever Čech přesunul z Mladé Boleslavi.

Drobnou změnu doznal přes zimu i realizační tým – dlouholetého asistenta Zdeňka Kluckého nahradil Tomáš Čížek. Jablonečtí mají nejhorší ligový útok, vstřelili pouhých patnáct gólů. Zimní přípravu strávili svěřenci Petra Rady doma a ve Španělsku. Doma se zúčastnili Tipsport ligy, poté odletěli na Pyrenejský poloostrov ladit herní věci.

Karvinští neporazili Jablonec už pětkrát za sebou. Naposledy se jim to podařilo před více než třemi lety (domácí výhra 2:1, góly Wágner a Guba). Na podzim Severočeši zvítězili na vlastním hřišti těsně 1:0 gólem Malínského z nastaveného času prvního poločasu. Nejlepší střelci? Na karvinské straně čtyřgólový Michal Papadopulos, na jablonecké to je trojice Pilař, Malínský a Kratochvíl s dvěma zásahy.

Utkání 21. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Jablonec začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 13. února v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Klíma. Pokladny stadionu zůstanou zavřené, na zápas budou vpuštěni pouze majitelé permanentních vstupenek. Nově odpadá povinnost prokazovat se certifikátem o dokončeném očkování proti nemoci covid-19 či prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Podrobnosti ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo