Generální partner
Světlý režim
5. červen 2011

Důstojná rozlučka Radka Slončíka

Radek Slončík se v sobotu definitivně rozloučil s hráčskou kariérou. Nezasáhl už ani do mistrovského duelu s Třincem. Jeho rozlučce byli přítomni slavní hráči ostravské, ale i karvinské minulosti. Radkovi tleskalo přes tisíc diváků.

Zhruba tisícovka diváků, navrch skupinka věrných fanoušků Baníku Ostrava, byla v sobotu na Městském stadionu v Karviné-Ráji přítomna loučení fotbalové persony Radka Slončíka s hráčskou kariérou.

Radek Slončík si k utkání starých gard pozval další legendární borce ostravské éry 90. let a prvních let nového tisíciletí. V dresu ostravských legend se tak po hřišti proháněli Kula, Galásek, Poštulka, Veselý, Daněk, Vrťo, Baránek, Bernady, Korytář, Mašlej či současní borci Baníku Lukeš s Bolfem. Největší pozornost ale samozřejmě poutal sám Radek Slončík, který oproti původnímu plánu neslezl ze hřiště a vysloužil si nakonec ovace karvinského obecenstva vestoje.

Kotel Karviné, ale i „kotlík“ Ostravanů během zápasu několikrát skandoval „Slonovo“ jméno a na hřišti se odehrával klasický zápas starých pánů, kteří bavili fotbalem sebe i diváky. Například, když si Radek Slončík půjčil pro karvinskou standardku zelený dres Marka Bielana a vtipně rozehrál signál, který však Marina Gorniok těsně neproměnil. Karvinští pak nasadili do hry i dvanáctého hráče, ale málo platné – baníkovci měli jasně navrch.

Bývalí aktivní hráči předvedli slušnou hru. Rychlost už scházela a třeba takový Lukeš musel uzpůsobit své tempo úrovni starých gard, ale nápad a přesnost se určitě cenily. „Je jasné, že kdyby Baník zabral, tak nám dá desítku,“ usmíval se jeden z Karviňanů Dušan Kohut.

Jeho spoluhráč Norbert Barczok při pohledu na soupisku Baníku podotkl: „Vypadá to, že spíš nastoupily staré gardy Karviné proti mladým gardám Baníku.“ Výsledek 6:3 pro baníkovce se moc neřešil. „Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit loučení Radka Slončíka s kariérou. Naši chlapi hrávali spíš nižší soutěže, kluci z Baníku byli i v reprezentaci. Je to pro nás čest,“ dodal kapitán karvinského mužstva legend Břetislav Sikora.

Největší gólový příděl do karvinské sítě obstaral současný kondiční trenér Karviné Marek Poštulka. Trefil se čtyřikrát, jeho povedená hlavička byla výstavní. Co k zápasu řekl? „Bylo to fajn, hlavně, že jsme se sešli. Už je to takový chodící fotbal, ale nějaké akce se povedly, zahráli jsme si s chutí.“ A jak je na tom Poštulkova generace s fyzičkou? „V tomhle věku je pro nás už asi nejtěžší hlava,“ zasmál se Marek. Na hřišti to nevypadalo, že by měl problémy. „Mám akorát trochu problém s achilovkou, ale to přejde. Ještě se nerozpadám,“ dodal s úsměvem.

.

Utkání starých gard: Karviná – Baník 3:6 (2:3)

Branky: 1. Barczok, 28. a 56. Mokrý – 15., 23., 41. a 45. Poštulka, 21. z pen. Slončík, 46. Svědík. Hráno na 2x30 minut.

Karviná: Taussig – Sikora, M. Bielan, Mokrý, M. Kulinski, Kohut, Gorniok, Urban, Čespiva, Bizoň, Vlachovský, Barczok, Kudlík, Dedek, Waloszek, Tomosz.

Baník: Baránek, Bernady – Kula, Veselý, Vrťo, Korytář, Bolf, Galásek, Lukeš, Slončík, Mašlej, Poštulka, Daněk.

.

Radek Slončík: Nostalgie mě ještě nepřepadá

Po skončení sobotního fotbalového programu jsme se odcházející legendy Radka Slončíka zeptali na bezprostřední dojmy.

Jak hodnotíte svou rozlučkovou exhibici?

„Já myslím, že to bylo dobré, ne? Dneska se tady sešla kvalita, šlo vidět, že jsme si to uměli dát. Kluci mi potvrdili, že přijeli rádi, za což jim děkuji. Užili jsme si to, dali jsme i nějaké góly.“

Jeden gól jste dal za Baník, druhý mohl přidat za Karvinou po trestném kopu. To byl signál?

„Ta rozehrávka nebyla špatně vymyšlená, viděl jsem tam Mariana (technický ředitel Karviné Gorniok), který tam čekal na balon, tak jsem mu to prostrčil. To víte, známe se z klubu, takže ta spolupráce musí být vidět (úsměv). Škoda, že mu to odskočilo. Mohl říkat, že dal kdy góla Baníku (smích).“

Nostalgie vás nepřepadá?

„Honí se mi v hlavě myšlenky, ale nostalgie se nějak nedostavuje (úsměv). Možná později.“

Naopak se dostavuje legrace na váš účet...

„Kluci mě už ,uctivěʻ oslovují manažére, ale zatím je to v pohodě. Když se vyhrává, tak je i dobrá nálada.“

Nyní se ocitáte v nové roli manažera. Jste připraven třebas na nepříjemné otázky novinářů, když se nebude tolik dařit?

„Určitě, s médii jsem nikdy problém neměl, tak snad mi to vydrží. Budeme se snažit, aby nás nepříjemné období nepotkalo (úsměv).“Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná