10. prosinec 2019

Dvě zlata a jeden bronz - přípravkám se dařilo!

Ani pár dnů před vánočními svátky malí fotbalisté MFK nezahálí a úspěšně se účastní halových turnajů. O víkendu cestoval tým U11 do Hluku, U10 do Bystřice pod Hostýnem a do Vyškova a přípravka U8 odehrála v domácím prostředí druhý turnaj v rámci (LMM) Ligy Malých Mistrů.
U11

Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. „Přesně takové zápasy chceme hrát, a proto dlouhé cesty rozhodně nelitujeme,“ prohlásil trenér týmu René Vicher.

Turnaj ovládlo Slovácko, Karvinští skončili na hezkém třetím místě. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen Olivier Slazyk!

Výsledky: MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6.

U10

První místo v sobotu v Bystřici pod Hostýnem a o den později první místo ve Vyškově u Brna! Přípravka U10 o víkendu dominovala na obou turnajích, kterých se zúčastnila.

V sobotním Stanion Cupu si svěřenci Dávida Krále poradili ve skupině s Kroměříží 3:2, Kozlovicemi 7:0, Českou Vsí 7:0 a Zlínem B 6:2. Ve finále narazili na Zlín A a zvítězili 4:1. „Nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen Boris Jezerčák,“ podotkl po celkovém vítězství trenér Král.

V neděli ve Vyškově u Brna hráči MFK opět dominovali, dokonce porazili i dva účastníky finálového turnaje Ondrášovka Cup (Prostějov a Šumperk). V systému turnaje „každý s každým“ posbírali v sedmi duelech maximální počet 21 bodů při skóre 50:5 a oslavili jasný a zasloužený triumf.

Výsledky: MFK-Vyškov modrá 8:1, MFK-Kohoutovice 7:2, MFK-Ivančice 9:1, Šumperk 4:0, Zlaté Hory 6:1, Prostějov 9:0, Vyškov bílá 7:0.

U8

V sobotu 7. prosince pokračovala na Kovoně série fotbalových turnajů Liga Malých Mistrů.  Do turnaje se společně s MFK Karviná U8 zapojily fotbalové školičky z blízkého okolí - MFK Havířov, Dolní Datyně, Gascontrol Havířov, Dětmarovice, Těrlicko a Bohumín.

st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?