Generální partner
Světlý režim
10. prosinec 2019

Dvě zlata a jeden bronz - přípravkám se dařilo!

Ani pár dnů před vánočními svátky malí fotbalisté MFK nezahálí a úspěšně se účastní halových turnajů. O víkendu cestoval tým U11 do Hluku, U10 do Bystřice pod Hostýnem a do Vyškova a přípravka U8 odehrála v domácím prostředí druhý turnaj v rámci (LMM) Ligy Malých Mistrů.
U11

Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. „Přesně takové zápasy chceme hrát, a proto dlouhé cesty rozhodně nelitujeme,“ prohlásil trenér týmu René Vicher.

Turnaj ovládlo Slovácko, Karvinští skončili na hezkém třetím místě. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen Olivier Slazyk!

Výsledky: MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6.U10

První místo v sobotu v Bystřici pod Hostýnem a o den později první místo ve Vyškově u Brna! Přípravka U10 o víkendu dominovala na obou turnajích, kterých se zúčastnila.  

V sobotním Stanion Cupu si svěřenci Dávida Krále poradili ve skupině s Kroměříží 3:2, Kozlovicemi 7:0, Českou Vsí 7:0 a Zlínem B 6:2. Ve finále narazili na Zlín A a zvítězili 4:1. „Nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen Boris Jezerčák,“ podotkl po celkovém vítězství trenér Král. 

V neděli ve Vyškově u Brna hráči MFK opět dominovali, dokonce porazili i dva účastníky finálového turnaje Ondrášovka Cup (Prostějov a Šumperk). V systému turnaje „každý s každým“ posbírali v sedmi duelech maximální počet 21 bodů při skóre 50:5 a oslavili jasný a zasloužený triumf.

Výsledky: MFK-Vyškov modrá 8:1, MFK-Kohoutovice 7:2, MFK-Ivančice 9:1, Šumperk 4:0, Zlaté Hory 6:1, Prostějov 9:0, Vyškov bílá 7:0.U8

V sobotu 7. prosince pokračovala na Kovoně série fotbalových turnajů Liga Malých Mistrů.  Do turnaje se společně s MFK Karviná U8 zapojily fotbalové školičky z blízkého okolí - MFK Havířov, Dolní Datyně, Gascontrol Havířov, Dětmarovice, Těrlicko a Bohumín.YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.