Generální partner
Světlý režim
31. leden 2022

Dvojí hostování z Baníku! Do konce sezóny přicházejí Jánoš a Chvěja

Šikovný střední záložník Adam Jánoš zůstává ve Slezsku, ovšem Ostravu mění za Karvinou. Devětadvacetiletý fotbalista bude dres MFK oblékat do konce sezóny. Stejně tak je tomu v případě dalšího hráče Baníku – do konce sezóny bude v Karviné působit i záložník Ondřej Chvěja.

Rodák z Uherského Hradiště a syn bývalého výborného ligového brankáře Zdeňka Jánoše je zkušeným ligovým plejerem, vždyť má na svém kontě 201 ligových zápasů. Bilance? Osm gólů a jedenáct asistencí. „Mám velkou radost, že se nám podařilo hostování dotáhnout do zdárného konce. V Baníku byl Adam na podzim nevytížený a jeho příchod k nám je tím nejlepším řešením pro všechny strany. Ve středu zálohy jsme měli v podzimní části velký problém. Věřím, že s jeho příchodem se to zlepší a bude nám velkou oporou v bojích o záchranu. Zároveň chci poděkovat vedení Baníku za vstřícné jednání ohledně tohoto transferu,“ řekl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Do nejvyšší soutěže nakoukl Jánoš v barvách pražské Sparty, v jejímž dresu má zapsán jeden ligový start, další přidal za Jihlavu, Mladou Boleslav a ostravský Baník. Má také jeden reprezentační start za áčko v Lize národů proti Skotsku z června 2020.

Do Slezska přišel z Mladé Boleslavi ve druhé polovině července 2018 jako velká posila do základní sestavy. Ovšem v této sezóně již neměl jisté místo v sestavě a nastoupil pouze do šesti ligových utkání – na podzim si připsal pouhých 133 minut. Nyní opráší úspěšnou spolupráci s koučem Páníkem. „Jsem rád, že bylo jasno vlastně už před odletem na soustředění a mohl jsem ho absolvovat celé. Měl jsem sice ještě jednu nabídku z Polska, ale to nedopadlo. O jiné další možnosti, než jít do Karviné, jsem už neuvažoval. I kvůli rodině jsem rád, že zůstávám v tomto kraji, z Ostravy budu denně dojíždět. Přeji si, ať jsem hlavně zdravý, abych hrál a pomohl k záchraně,“ podotkl Adam Jánoš.Druhým do party z nedalekého slezského klubu je čtyřiadvacetiletý (rovněž záložník) Ondřej Chvěja. V nejvyšší soutěži má prozatím pouze čtyři starty, ale gól už vstřelil – na konci srpna 2020 Českým Budějovicím ve své ligové premiéře. „Ondra je zajímavý fotbalista. Stejně jako od Adama Jánoše si od něj slibujeme, že nám na jaře pomůže,“ řekl Lubomír Vlk.

Na podzim nastupoval převážně za B-tým v MSFL, v áčku Baníku stihl jen pět minut při prohře se Slováckem. Jarní část minulé sezóny působil ve slovenském Pohroní – během patnácti zápasů se trefil hned pětkrát a přidal jednu asistenci. „Těšil jsem se tady. Pravdou je, že zájem z Karviné byl už dřív. Věřím ve větší herní vytížení, než které jsem měl na podzim v Baníku, kde mě zabrzdilo letní zranění a potom už bylo složité se dostat do sestavy,“ pověděl Chvěja.Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná