Generální partner
Světlý režim
19. únor 2014

Elvist Ciku: Bylo zvláštní hrát proti Karviné

Sedmadvacetiletý ofenzivní záložník je po krátké lednové epizodě v prvoligovém Baníku zpět ve známém prostředí. V zimní Tipsport lize dokonce proti MFK vyběhl v soupeřově dresu. Podle jeho slov to byl hodně zvláštní pocit.

Elviste, zimní přípravu jste zahájil v ostravském Baníku. Na testech jste však neuspěl a vrátil jste se zpátky. V čem vidíte hlavní příčinu neúspěchu?

Sám nevím. Měl jsem z toho dobrý pocit. Tréninkové jednotky jsem zvládal a v zápasech Tipsport ligy jsem se cítil dobře. Nevyšel mi akorát ten poslední proti Frýdku-Místku, kde jsem hrál na pozici podhrotového hráče.

V Tipsport lize také došlo na to, že jste v dresu Baníku nastoupil proti Karviné. Jaké to bylo?

Musím přiznat, že to bylo hodně zvláštní. Vždyť jsem nastoupil proti kamarádům, se kterými jsem byl a teď už vlastně zase jsem v každodenním kontaktu.

Na začátku zápasu jste měl velkou příležitost ke skórování, ale branku jste přestřelil.

To schválně (smích). Ne, dělám si srandu. Měl jsem velkou motivaci a snažil se to trefit, ale nevyšlo mi to.

S kým jste se nejvíc v kabině bavil?

S Davorem Kukecem a také s De Azevedem. S tím si i nyní píšu vlastně skoro denně.

Po návratu vás postihlo drobnější zranění. Už jste úplně v pořádku?

Měl jsem jen naražený kotník, ale už je to v pohodě. Doufám, že zdraví vydrží.

Pojďme do přítomnosti. V úterý jste odcestovali na Slovensko, kde probíhá herní soustředění. Možná se také podíváte na přírodní trávu. Těšíte se?

Určitě ano. Aspoň na pár dní odsud odjedeme a změníme prostředí. Na přírodní trávě bychom měli odehrát zápas se Senicí. Snad to klapne.

Jakou sílu budete na jaře mít?

Podle mého názoru budeme lepší v defenzivě. Pár hráčů směrem dopředu totiž odešlo a uvidíme, co předvedou noví kluci. Chytřejší budeme po pár zápasech. Teď máme ještě necelé tři týdny na vypilování nedostatků.

A vy osobně jdete do jarních bojů s jakými ambicemi?

Chci pravidelně hrát. Nejlépe na kraji zálohy, kde se cítím nejlépe.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná