Mlade talenty

Elvist Ciku: Bylo zvláštní hrát proti Karviné

19.02.2014 | redakce
 

Elvist Ciku: Bylo zvláštní hrát proti Karviné Sedmadvacetiletý ofenzivní záložník je po krátké lednové epizodě v prvoligovém Baníku zpět ve známém prostředí. V zimní Tipsport lize dokonce proti MFK vyběhl v soupeřově dresu. Podle jeho slov to byl hodně zvláštní pocit.

 

Elviste, zimní přípravu jste zahájil v ostravském Baníku. Na testech jste však neuspěl a vrátil jste se zpátky. V čem vidíte hlavní příčinu neúspěchu?

Sám nevím. Měl jsem z toho dobrý pocit. Tréninkové jednotky jsem zvládal a v zápasech Tipsport ligy jsem se cítil dobře. Nevyšel mi akorát ten poslední proti Frýdku-Místku, kde jsem hrál na pozici podhrotového hráče.

V Tipsport lize také došlo na to, že jste v dresu Baníku nastoupil proti Karviné. Jaké to bylo?

Musím přiznat, že to bylo hodně zvláštní. Vždyť jsem nastoupil proti kamarádům, se kterými jsem byl a teď už vlastně zase jsem v každodenním kontaktu.

Na začátku zápasu jste měl velkou příležitost ke skórování, ale branku jste přestřelil.

To schválně (smích). Ne, dělám si srandu. Měl jsem velkou motivaci a snažil se to trefit, ale nevyšlo mi to.

S kým jste se nejvíc v kabině bavil?

S Davorem Kukecem a také s De Azevedem. S tím si i nyní píšu vlastně skoro denně.

Po návratu vás postihlo drobnější zranění. Už jste úplně v pořádku?

Měl jsem jen naražený kotník, ale už je to v pohodě. Doufám, že zdraví vydrží.

Pojďme do přítomnosti. V úterý jste odcestovali na Slovensko, kde probíhá herní soustředění. Možná se také podíváte na přírodní trávu. Těšíte se?

Určitě ano. Aspoň na pár dní odsud odjedeme a změníme prostředí. Na přírodní trávě bychom měli odehrát zápas se Senicí. Snad to klapne.

Jakou sílu budete na jaře mít?

Podle mého názoru budeme lepší v defenzivě. Pár hráčů směrem dopředu totiž odešlo a uvidíme, co předvedou noví kluci. Chytřejší budeme po pár zápasech. Teď máme ještě necelé tři týdny na vypilování nedostatků.

A vy osobně jdete do jarních bojů s jakými ambicemi?

Chci pravidelně hrát. Nejlépe na kraji zálohy, kde se cítím nejlépe.

• U15+U14: Porážky se Sigmou
včera - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
před 2 dny - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

• Čtyři góly Ramireze za Senici
12.3. - Eric Ramirez hostuje v Senici a v úterý večer čtyřmi góly zničil ve čtvrtfinále Slovnaft Cupu Nitru, jejíž branku hájil exkarvinský gólman Branislav Pindroch. Senica zvítězila jasně 5:1!

• Víkendové výsledky mládeže
11.3. - České Budějovice-U19 3:2, České Budějovice-U17 2:1, U16-Čadca (muži) 3:4, U15-Martin 5:0, U14-Martin 3:3, FM-U13 3:2, FM-U12 14:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem