Mlade talenty

Elvist Ciku: Podhrotová pozice mi sedí

26.05.2013 | redakce
 

Elvist Ciku: Podhrotová pozice mi sedí Zápas se Sokolovem rozhodl jedinou brankou Elvist Ciku. Běžela 27. minuta, když hostující brankář Bertelman, udělal opravdu školáckou hrubku a Ciku měl luxusní pozici pro zakončení. Albánec v karvinských barvách nastoupil na pozici podhrotového hráče, což mu podle jeho slov sedí a libuje si tam.

 

Jaké je vaše hodnocení posledního domácího utkání této sezóny?

Samozřejmě příjemné, protože se nám podařilo vyhrát. Všichni jsme spokojení i za hubenou výhru 1:0.

Vítězství jste zařídil vy trochu kuriózní a hlavně lehkou brankou po fatální hrubce soupeřova brankáře. Dal jste někdy jednodušší gól?

No asi ne. Gólman udělal opravdu velkou chybu. Já jsem pak byl vlastně v celém pokutovém území úplně sám. To nešlo nedat (smích).

Trenér Mazura musel trochu pozměnit sestavu, která se tak lišila od těch předešlých. Vy jste po delší době nastoupil na pozici podhrotového hráče a opět jste se střelecky prosadil. Naposledy to bylo, tuším, v posledním podzimním kole proti střížkovské Bohemce, kde vám to tam taky spadlo.

Ano, to máte pravdu. Ta pozice mi strašně vyhovuje. Můžu hrát hlavně hodně dopředu, mám tam hodně volnosti a víc místa. Je to super a jsem rád za gól.

Z vás ta radost z fotbalu, aspoň tedy z tribuny, přímo sálala. Zápas jste si asi hodně užil. Na hřišti jste byl takřka u všeho.

To souvisí s tou předchozí odpovědí. Mám spoustu volnosti a je to prostě trochu odlišnější než ten levý kraj zálohy. Ale nestěžuju si. Kam mě trenér postaví, tam budu hrát.

Na jaře jste pod trenérem Mazurou v domácím prostředí nasbírali z pěti utkání maximální počet patnácti bodů. Po nepříliš vydařeném podzimu, kdy si tady soupeři jezdili pro body, už to opět vypadá na domácí nepřekonatelnou tvrz.

Doma jsme silní a vyhrávat se tady musí. Podzim ani nepřipomínejte. Dva zápasy jsme prohráli a s týmy bojující o záchranu pouze remizovali. To bylo špatné. Ale je pravdou, že teď na jaře nám to doma šlo. Pětkrát jsme vyhráli a jednou remizovali ještě za trenérů Páníka a Mašleje.

Určitě se chcete dostat do první osmičky. Nyní vás čekají překážky v podobě náročných utkáních v Pardubicích a ve Zlíně.

Oba týmy jsou před námi a nehrají vůbec špatně, ale to my také ne. Bude záležet na momentálním rozpoložení a možná skončíme výš než jen osmí. Ale do té horní poloviny chceme, to je bez debat.

• Žáci U15 porazili Vítkovice
včera - Poslední podzimní zápasy mají za sebou starší žáci U15 a U14. Patnáctka v pátek vyhrála 1:0, čtrnáctka prohrála 1:3.

• Dorostencům skončil podzim
před 3 dny - Sobotní zápasy 15. kola I. Celostátní ligy dorostu U19 a U17 mezi Karvinou a Spartou Praha byly odloženy na 27. února 2019.

• U15+U14: Derby s Vítkovicemi
před 3 dny - Starší žáci zakončí podzimní část sezóny v pátek 16. listopadu zápasy na umělé trávě SC Kovona proti Vítkovicím. Derby obou kategorií začnou ve 14 a 15:45 hodin!

• BUDÍNSKÝ: 3 zápasy a pokuta
15.11. - Disciplinární komise LFA potrestala Lukáše Budínského zastavením závodní činnosti na 3 utkání za surovou hru v zápase se Spartou, po které mu sudí Julínek po zhlédnutí videa dodatečně udělil červenou kartu. Navíc za nesportovní chování dostal karvinský záložník ještě pokutu ve výši 10 000 Kč.

• MINIREPUBLIKA U13: tři výhry
15.11. - Mladší žáci U13 cestovali do Písku, kde odehráli další díl Minirepubliky. Suma sumárum - tři výhry a jedna porážka (MFK-Písek 2:0, MFK-Hodonín 4:1, MFK-Pardubice 0:4, MFK-SKP ČB 2:1).

• Fukala si zahrál proti Německu
14.11. - Dohromady 87 minut si ve dvou přípravných utkáních na půdě Německa zahrál hráč MFK Roman Fukala. V prvním utkání (prohra 1:7) naskočil na závěrečných 25 minut, ve druhém (prohra 1:3) odehrál v základní sestavě 62 minut.

• V Boleslavi 1. prosince
13.11. - V rámci 17.kola FORTUNA:LIGY se Karvinští představí na trávníku Mladé Boleslavi v sobotu 1. prosince od 15 hodin.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
12.11. - Baník Ostrava-U19 0:1, U18-Sigma Olomouc 2:2, Baník Ostrava-U17 1:2, U16-Sigma Olomouc 1:5, Zbrojovka Brno-U15 3:0, Zbrojovka Brno-U14 6:1.

 
 
 
 
 

• Preview

• Reportáž

• Ohlasy

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna