Mlade talenty

Elvist Ciku: Podhrotová pozice mi sedí

26.05.2013 | redakce
 

Elvist Ciku: Podhrotová pozice mi sedí Zápas se Sokolovem rozhodl jedinou brankou Elvist Ciku. Běžela 27. minuta, když hostující brankář Bertelman, udělal opravdu školáckou hrubku a Ciku měl luxusní pozici pro zakončení. Albánec v karvinských barvách nastoupil na pozici podhrotového hráče, což mu podle jeho slov sedí a libuje si tam.

 

Jaké je vaše hodnocení posledního domácího utkání této sezóny?

Samozřejmě příjemné, protože se nám podařilo vyhrát. Všichni jsme spokojení i za hubenou výhru 1:0.

Vítězství jste zařídil vy trochu kuriózní a hlavně lehkou brankou po fatální hrubce soupeřova brankáře. Dal jste někdy jednodušší gól?

No asi ne. Gólman udělal opravdu velkou chybu. Já jsem pak byl vlastně v celém pokutovém území úplně sám. To nešlo nedat (smích).

Trenér Mazura musel trochu pozměnit sestavu, která se tak lišila od těch předešlých. Vy jste po delší době nastoupil na pozici podhrotového hráče a opět jste se střelecky prosadil. Naposledy to bylo, tuším, v posledním podzimním kole proti střížkovské Bohemce, kde vám to tam taky spadlo.

Ano, to máte pravdu. Ta pozice mi strašně vyhovuje. Můžu hrát hlavně hodně dopředu, mám tam hodně volnosti a víc místa. Je to super a jsem rád za gól.

Z vás ta radost z fotbalu, aspoň tedy z tribuny, přímo sálala. Zápas jste si asi hodně užil. Na hřišti jste byl takřka u všeho.

To souvisí s tou předchozí odpovědí. Mám spoustu volnosti a je to prostě trochu odlišnější než ten levý kraj zálohy. Ale nestěžuju si. Kam mě trenér postaví, tam budu hrát.

Na jaře jste pod trenérem Mazurou v domácím prostředí nasbírali z pěti utkání maximální počet patnácti bodů. Po nepříliš vydařeném podzimu, kdy si tady soupeři jezdili pro body, už to opět vypadá na domácí nepřekonatelnou tvrz.

Doma jsme silní a vyhrávat se tady musí. Podzim ani nepřipomínejte. Dva zápasy jsme prohráli a s týmy bojující o záchranu pouze remizovali. To bylo špatné. Ale je pravdou, že teď na jaře nám to doma šlo. Pětkrát jsme vyhráli a jednou remizovali ještě za trenérů Páníka a Mašleje.

Určitě se chcete dostat do první osmičky. Nyní vás čekají překážky v podobě náročných utkáních v Pardubicích a ve Zlíně.

Oba týmy jsou před námi a nehrají vůbec špatně, ale to my také ne. Bude záležet na momentálním rozpoložení a možná skončíme výš než jen osmí. Ale do té horní poloviny chceme, to je bez debat.

• Výsledky mládeže MFK
včera - U19-Jihlava 1:1 (4:3np), U17-Jihlava 4:1, U15-Hodonín 2:0, U14-Hodonín 1:3, U13-Vsetín 14:1, U12-Vsetín 12:5.

• Juniorka s Teplicemi v neděli
před 3 dny - Poslední utkání devátého nadstavbového kola Juniorské ligy mezi Karvinou a Teplicemi se po dohodě obou klubů bude hrát už v neděli 26. května v 15 hodin!

• Výsledky mládeže (út+st)
22.5. - U15-Prostějov 3:1, U14-Prostějov 1:5, U13-Bílovec 12:1, U12-Bílovec 17:1.

• V úterý a středu na žáky
21.5. - Vloženými koly pokračují soutěže mládeže a obě kategorie žáků se představí v domácím prostředí. Mladší žáci U13 a U12 hrají v úterý v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji současně od 16:30 proti Bílovci. Starší žáci U15 a U14 přivítají ve středu na Bažantnici Prostějov (17:30 a 16:00).

• Zlato žáků U12 v Polsku
20.5. - Dvoudenní mezinárodní turnaj v Krzeszowicích ovládl tým trenérů Aleše Hujíka a Jana Czyže s bilancí osmi výher a tří porážek (Zagłebie Dabrowskie 1:0, AP Team Gliwice 2:0, APTM Polska 0:1, AP2012 Jaworzno 1:0, APTM Krzeszowice 3:1, Wisła Kraków 1:0, UKS SMS Mielec 2:0, Śląsk Wrocłav 1:0, Zbrojovka Brno 1:0, Zagłebie Sosnowiec 0:1, Rekord Bialsko-Biała 0:3. Nejlepším střelcem byl se sedmi trefami Dominik Zajac.

• Sestřih utkání s Bohemkou
19.5. - Nepovedený zápas odehráli Karvinští proti týmu Bohemians Praha 1905 a vůbec poprvé pod trenérem Strakou doma nevyhráli. Na sestřih všeho podstatného se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
18.5. - Zlín-U19 2:0, U18-Hlučín 5:2, Zlín-U17 0:1, U16-Hlučín 2:2, st.žáci B-Kobeřice 0:1, ml.žáci B-Kobeřice 3:4.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
17.5. - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 

• Preview

• Reportáž

• Ohlasy

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem