Generální partner
Světlý režim
13. červen 2023

Evropský šampionát U21 i s Vladimírem Neumanem! Jsem natěšený, řekl gólman

Karvinská stopa na šampionátu v Gruzii a Rumunsku bude dvojnásobná! Na začátku týdne byl totiž donominován brankář Vladimír Neuman. Ten se tak hned v první den srazu hlásil v Praze a jeden pokoj bude obývat spolu Matějem Juráskem - odchovancem MFK, který působí v pražské Slavii.

Národní tým pod vedením hlavního trenéra Jana Suchopárka zahájil přípravu na mistrovství Evropy v Benicích u Prahy. Do Gruzie, kde sehraje všechny tři zápasy základní skupiny, odcestuje v pondělí 19. června. EURO začíná o dva dny později. Na palubě letadla bude i Vladimír Neuman, který v uplynulé sezóně patřil k výrazným postavám MFK, odchytal osmnáct zápasů, sedmkrát udržel čisté konto a výrazně pomohl k návratu do nejvyšší soutěže.

Zpráva o donominaci jej zastihla dva dny před koncem dovolené v Egyptě. „Vyšlo to přesně! V pondělí jsme s přítelkyní přiletěli a hned ten den jsem se hlásil v Praze na srazu. Je to pecka. Bude to velká zkušenost a jsem moc natěšený,“ neskrýval nadšení Neuman. Znamená to, že Karvinští zahájí ve čtvrtek letní přípravu bez něj. „Je to samozřejmě menší kaňka, ale myslím si, že takovou příležitost a akci, která nás s nároďákem čeká, by neodmítl kvůli pozdějšímu nástupu do přípravy nikdo,“ usmál se třiadvacetiletý odchovanec Baníku Albrechtice.


Nálada v týmu je před zahájením evropského šampionátu podle Neumana zatím výborná. „Z nikoho necítím nervozitu. Všechno je v pohodě,“ ujistil. O tom, zda se dostane do brány, zatím nepřemýšlí. „Na to je fakt brzy,“ podotkl závěrem Vladimír Neuman.

Český tým má těžkou základní skupinu – na úvod bude hrát s Anglií (22. června), potom s Německem (25. června) a na závěr s Izraelem (28. června). Všechna utkání začínají v 18 hodin českého času a budou vysílána na ČT Sport v přímém přenosu.

FOTO: FAČR

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo