Mlade talenty

František Straka: Do Olomouce jedeme bodovat

08.08.2019 | redakce
 

František Straka: Do Olomouce jedeme bodovat V sobotu jedou Karvinští na Hanou posíleni o domácí remízu s úřadujícím mistrem. Trenér František Straka přibližuje, jak by se dalo na Andrově stadionu uspět...

 

Trenére, jaká je nálada po nedělní remíze s mistrovskou Slavií?
Nálada je pochopitelně lepší. Získaný bod pomůže každému z nás. Nyní je ovšem důležité na to navázat v Olomouci.

Nejlépe vítězstvím, že ano?
Bylo by to fajn. Do Olomouce jedeme každopádně bodovat, ale musíme se vyvarovat individuálních chyb, které jsme tam v dubnu udělali.

Jak vnímáte Sigmu?
Jako kvalitní a zároveň hodně nepříjemný mančaft. Máme v hlavě poslední vzájemný duel na Andrově stadionu z dubna, kde jsme po kvalitním výkonu nešťastně 2:3 prohráli.

V posledních vzájemných duelech s Olomoucí padá poměrně dost gólů. Myslíte si, že oba týmy budou pokračovat v nastoleném trendu?
Těžko říct. Radek Látal je pragmatický trenér a nula vzadu je pro něj priorita. Dokazují to poslední tři zápasy Olomouce – vítězství 1:0 se Zlínem, prohra 0:1 na Slavii a vítězství 1:0 v Liberci. Když se domácím vyrovnáme v agresivitě a tvrdosti, tak máme šanci na úspěch.

Mluvíte o zdravé agresivitě.  Vnímáte, že hráči začínají hrát čistěji, nebo je to hlavně o rozhodčích, jaký zvolí na začátku utkání „metr“? Narážím na devět žlutých a dvě červené karty během prvních dvou kol a v dalších dvou zápasech už jen tři obdržené žluté karty.
Nemyslím si, že v prvních dvou duelech jsme byli nějak ostří a ne všechny karty byly uděleny správně. Vždy záleží hlavně na rozhodčím. Svoje hráče stále budu nutit do zdravé agresivity, bez ní to nejde.

• V úterý hrají žáci U15&U14
dnes - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
včera - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
před 3 dny - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

• U19 & U17: O víkendu volno
8.8. - Ligoví dorostenci o víkendu hrát nebudou. Po dohodě s Českými Budějovicemi byly zápasy obou kategorií přeloženy na středu 21. srpna s časy výkopů na Kovoně ve 14 hod. a 16:15 hod.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem