Generální partner
Světlý režim
27. prosinec 2019

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.
Gigli, jak hodnotíte první půlrok v novém prostředí?
Jsme v obtížné situaci, ale máme před sebou zimní pauzu. Musíme si teď odpočinout a v lednu se vrátit do tréninkového procesu silnější. Snad přijde i pár nových hráčů, kteří nám pomůžou k lepším výsledkům. Jinak se mi v Karviné líbí a bydlí dobře. Je to pěkné a pohodové město.

Jak jste se sžil s českou ligou?
Pro mě osobně je těžší než v Holandsku, tam je to hodně jiné. Bavili jsme se o tom už po mém příchodu – tady je to hodně o fyzičce, v Holandsku máme taky těžkou soutěž a umíme hrát dobrý fotbal, ale po fyzické stránce je to u vás náročnější. Ale líbí se mi to! 

Poslední radost z vítězství jste si užili 21. září v Příbrami. Zrovna tam jste zaznamenal svůj premiérový gól v Česku. 
Byl to super pocit, poprvé jsem skóroval v nejvyšší soutěži. Věřím, že na jaře budu víc produktivní, protože, jak už jsem říkal, nacházíme se v obtížné situaci, nevytváříme si dostatek šancí a samozřejmě i já chci týmu pomoct. Navíc jsem mohl dát gól i na Letné proti Spartě. To mě pořád mrzí, ovšem makám na tom, abych byl lepší. V klubu máme skvělé podmínky pro trénování. V lednu budeme, doufám, trénovat tvrdě a kvalitně, abychom byli na jaře lepší.

Zmínil jste už zápas proti Spartě. Zahrál jste si však i proti dalším velkým českým týmům. 
Ano, Slavia a Plzeň jsou hodně velké týmy. Mě zaujal zápas na Slavii. Bylo super vidět ten velký, pěkný a hlavně zaplněný stadion. Panovala tam super atmosféra. 

Sledoval jste Slavii v Lize mistrů?
Jasně, díval jsem se na zápasy proti Barceloně - odehrála skvělá utkání. I když doma prohráli, tak Barcelona se musela vyrovnat s několika obtížnými momenty v obou duelech. Nakonec se ukázalo, že je to o kvalitě, kterou Barcelona, Dortmund či Inter Milán mají prostě větší. Ale ukázalo se, v jak dobré kondici Slavia je. To jen ukazuje, jak je česká liga fyzicky náročná.Ovšem v Sinobo Stadium jste celou hodinu hry favoritovi odolávali a drželi s ním krok. Byl jste z toho překvapený?
Ani ne. Ale vzpomínám si na první zápas proti nim doma, to zrovna nebyl můj nejlepší výkon. Ale vzal jsem si z toho nějaké podněty a zkušenosti. V Praze už to bylo v pořádku. Rád hraji velké zápasy, vidí vás u toho hodně lidí a dokáže vás to víc vyhecovat. Myslím si, že jsem se s ním vypořádal docela slušně.

Během dvaceti kol jste se s týmem dost nacestoval, na což jste nebyl zvyklý. Jak jste se s tím vypořádal?
Do Teplic, Liberce, Plzně, ale i Prahy jsou vzdálenosti fakt velké. Velká výhoda je, že cestujeme den před zápasem. Kdybychom měli jet v den utkání, bylo by to horší. Vlaky a autobusy, kterými cestujeme, jsou pohodlné, takže si během cesty i dobře odpočineme. Ale jak už jsem říkal v létě těsně po příchodu, myslel jsem si, že budeme cestovat letadlem (smích).

Jak strávíte dovolenou?
Hned po příletu domů jsem přítelkyni požádal o ruku, řekla ano (úsměv). Vánoční svátky tak budeme trávit hezky pohromadě. Dlouho jsem nebyl doma, takže se moc těším, že budu s přítelkyní, rodiči a vlastně s celou rodinou.
Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.