Generální partner
Světlý režim
27. prosinec 2019

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.
Gigli, jak hodnotíte první půlrok v novém prostředí?
Jsme v obtížné situaci, ale máme před sebou zimní pauzu. Musíme si teď odpočinout a v lednu se vrátit do tréninkového procesu silnější. Snad přijde i pár nových hráčů, kteří nám pomůžou k lepším výsledkům. Jinak se mi v Karviné líbí a bydlí dobře. Je to pěkné a pohodové město.

Jak jste se sžil s českou ligou?
Pro mě osobně je těžší než v Holandsku, tam je to hodně jiné. Bavili jsme se o tom už po mém příchodu – tady je to hodně o fyzičce, v Holandsku máme taky těžkou soutěž a umíme hrát dobrý fotbal, ale po fyzické stránce je to u vás náročnější. Ale líbí se mi to! 

Poslední radost z vítězství jste si užili 21. září v Příbrami. Zrovna tam jste zaznamenal svůj premiérový gól v Česku. 
Byl to super pocit, poprvé jsem skóroval v nejvyšší soutěži. Věřím, že na jaře budu víc produktivní, protože, jak už jsem říkal, nacházíme se v obtížné situaci, nevytváříme si dostatek šancí a samozřejmě i já chci týmu pomoct. Navíc jsem mohl dát gól i na Letné proti Spartě. To mě pořád mrzí, ovšem makám na tom, abych byl lepší. V klubu máme skvělé podmínky pro trénování. V lednu budeme, doufám, trénovat tvrdě a kvalitně, abychom byli na jaře lepší.

Zmínil jste už zápas proti Spartě. Zahrál jste si však i proti dalším velkým českým týmům. 
Ano, Slavia a Plzeň jsou hodně velké týmy. Mě zaujal zápas na Slavii. Bylo super vidět ten velký, pěkný a hlavně zaplněný stadion. Panovala tam super atmosféra. 

Sledoval jste Slavii v Lize mistrů?
Jasně, díval jsem se na zápasy proti Barceloně - odehrála skvělá utkání. I když doma prohráli, tak Barcelona se musela vyrovnat s několika obtížnými momenty v obou duelech. Nakonec se ukázalo, že je to o kvalitě, kterou Barcelona, Dortmund či Inter Milán mají prostě větší. Ale ukázalo se, v jak dobré kondici Slavia je. To jen ukazuje, jak je česká liga fyzicky náročná.Ovšem v Sinobo Stadium jste celou hodinu hry favoritovi odolávali a drželi s ním krok. Byl jste z toho překvapený?
Ani ne. Ale vzpomínám si na první zápas proti nim doma, to zrovna nebyl můj nejlepší výkon. Ale vzal jsem si z toho nějaké podněty a zkušenosti. V Praze už to bylo v pořádku. Rád hraji velké zápasy, vidí vás u toho hodně lidí a dokáže vás to víc vyhecovat. Myslím si, že jsem se s ním vypořádal docela slušně.

Během dvaceti kol jste se s týmem dost nacestoval, na což jste nebyl zvyklý. Jak jste se s tím vypořádal?
Do Teplic, Liberce, Plzně, ale i Prahy jsou vzdálenosti fakt velké. Velká výhoda je, že cestujeme den před zápasem. Kdybychom měli jet v den utkání, bylo by to horší. Vlaky a autobusy, kterými cestujeme, jsou pohodlné, takže si během cesty i dobře odpočineme. Ale jak už jsem říkal v létě těsně po příchodu, myslel jsem si, že budeme cestovat letadlem (smích).

Jak strávíte dovolenou?
Hned po příletu domů jsem přítelkyni požádal o ruku, řekla ano (úsměv). Vánoční svátky tak budeme trávit hezky pohromadě. Dlouho jsem nebyl doma, takže se moc těším, že budu s přítelkyní, rodiči a vlastně s celou rodinou.
Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo