Generální partner
Světlý režim
1. srpen 2022

HOSTOVÁNÍ: Lukáš Cienciala v Karviné, Daniel Stropek zamířil do Příbrami

V prvním kole F:NL přihrál Lukáš Cienciala na první gól v karvinském dresu. Jeho hostování bylo den před zápasem úspěšně dotaženo. Stejně tak v případě Daniela Stropka, který změnil dres a nově obléká dres Příbrami. Na přestup pak odešel do Prostějova záložník Martin Vlachovský.

O šikovného krajního univerzála stálo vedení karvinského dobu už nějaký čas. Před rokem a půl už byl třinecký odchovanec jednou nohou v MFK, nakonec to nevyšlo. Až nyní se transfer uskutečnil a zní – hostování! „Lukáš je rychlostní typ, umí zahrát na kraji hřiště v obraně i záloze. Jsme rádi, že je tady a je fajn, že se hned v prvním zápase ukázal tím, že přihrál na gól,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Kmenový hráč ostravského Baníku přestoupil do slezského klubu v zimě 2020. Jarní část ještě zůstal v Třinci a na začátku nové sezóny se připojil ke svému novému klubu. Do kádru se však neprosadil a zamířil na hostování do druholigové Dukly. V zimě dostal opět šanci, ale do širšího kádru se znovu nevešel a do armádního klubu z hlavního města se vrátil. V barvách Dukly zasáhl do 23 zápasů a vstřelil jeden gól. „Zůstávám tady v regionu, za což jsem moc rád. Doma je doma,“ usmál se jednadvacetiletý fotbalista, který bydlí v Jablunkově.

V Karviné se Ciencialovi líbí, v prvním zápase nastoupil v základní sestavě a přihrál na důležitý první gól. „Podařený a vítězný první zápas samozřejmě pohodu jen umocňuje. Klima v kabině je parádní, trenéři to mají dobře nastavené a tréninky mají pozitivní náboj. Jsem tady opravdu spokojený,“ dodal Lukáš Cienciala.


Do jiných druholigových klubů zamířili střední obránce Daniel Stropek a záložník Martin Vlachovský. Stropek bude celou tuto sezónu působit v Příbrami formou hostování, Vlachovský pak do Prostějova rovnou přestoupil. „Oběma jsme nemohli zaručit větší herní vytížení. Proto jsme se je rozhodli uvolnit,“ podotkl Lubomír Vlk.

Rozhovory Rozhovory
pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

út 16.1. | redakce

Pavel Kačor po prvním gólu za áčko: Říkal jsem si, ať hlavně trefím bránu

Odchovanec MFK polyká od začátku zimní přípravy tréninkové dávky s prvoligovým A-týmem, do toho musí ještě stíhat školu. Pavel Kačor má tak aktuálně napilno, ale určitě si nestěžuje. Odměna? Premiérový gól v dospělém fotbale...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo