Generální partner
Světlý režim
20. březen 2020

HRÁČI NA HOSTOVÁNÍ: Martin Kouřil skóroval za Varnsdorf

Hned pětice kmenových hráčů MFK Karviná působí formou hostování v nižších soutěžích. Jak se jim dařilo před přerušením soutěží kvůli koronaviru?

Oliver Putyera ve Vítkovicích, Martin Kouřil ve Varnsdorfu, Jiří Ciupa ve Frýdku-Místku, Libor Hrdlička v bratislavské Petržalce a Petr Galuška v Jastrzebie – to jsou do konce sezóny nová působiště kmenových hráčů MFK Karviná. Všichni za sebou mají v nových klubech odehrán jeden mistrovský zápas.

Putyera s Kouřilem hrají českou druhou nejvyšší soutěž FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU. Vítkovice v úvodním jarním kole prohráli na půdě Vyšehradu 1:4 a Putyera šel na hřiště jako střídající hráč v 65. minutě. Stoper Martin Kouřil vstřelil gól Chrudimi, jenže vysoké porážce svého Varnsdorfu na půdě východočeského klubu 2:5 nezabránil.  

Libor Hrdlička odchytal celých devadesát minut za Petržalku při porážce 0:1 na půdě béčka Žiliny ve druhé slovenské lize. Už dvě utkání má za sebou na jaře GKS Jastrzebie v polské Fortuna I. lize - Petr Galuška do prvního duelu v Belchatowě (0:0) kvůli administrativním průtahům nemohl zasáhnout, do druhého už ano. V 55. minutě vběhl na hřiště a byl u parádního obratu z 0:2 na 3:2 proti Radomiak Radom.

Úvodní kolo stihla také třetí nejvyšší česká soutěž, ve které barvy Frýdku-Místku hájí gólman Jiří Ciupa. Valcíři na úvod zdolali 3:1 Dolní Benešov, Ciupa ovšem nechytal a celý zápas sledoval z lavičky náhradníků.

Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii