Mlade talenty

Hodnocení sezóny trenérů ligových dorostenců

31.07.2019 | redakce
 

Hodnocení sezóny trenérů ligových dorostenců Za deset dnů už týmům U19 & U17 startuje nová sezóna, proto je nejvyšší čas zhodnotit tu uplynulou...

 

U19

Trenéři Eduard Gábriš a Petr Blejchař: „První dorosteneckou ligu v sezóně 2018/2019 absolvovali hráči ročníku 2000 a mladší. Kádr, který ji úspěšně odehrál, se začal tvořit od července. Letní přípravné období bylo zpestřeno účastí na několika turnajích. Tyto kvalitní turnaje společně s tréninkovými jednotkami se promítly do vynikajícího vstupu, kdy jsme po šesti kolech celou soutěž vedli. Ovšem ani my jsme se s nástupem školního roku nevyvarovali slabšího období a po podzimní části jsme získali 19 bodů. Zimní přípravné období bylo proloženo soustředěními na Slovensku a v Polsku, kde jsme odehráli kvalitní duely a měli vytvořené vynikající podmínky.  
V úvodu jarní části se nám výsledkově nedařilo, i když v dohrávce proti Spartě nebo Hradci Králové to herně bylo velice slušné. Po nevydařeném utkání na Slovácku se ukázala síla a odhodlanost kluků - poctivým tréninkem a dobrým herním stylem, přišla odměna v podobě série úspěšných výsledků. Postupem času jsme uhráli dostatečný počet bodů a soutěž pro další ročník uhájili. 
Ve většině zápasů byl pro nás charakteristický kombinační fotbal, chtěli jsme tvořit i v těžkých zápasových situacích. S pokrokem v této oblasti jsme byli nejvíce spokojeni. Ve hře se ale samozřejmě našla spousta nedostatků i problémů, což je v mládeži přirozené. Je třeba ocenit to, jak kluci zvládli své školní (někteří maturitní) povinnosti s nároky na nejvyšší celostátní soutěž dorostu. 
Hráčům patří poděkování za celoroční přístup k tréninku i zápasům a v neposlední řadě i za příkladné chování a reprezentaci klubu i města Karviná. Vedení klubu děkujeme za vytvořené výborné podmínky a podporu v celé sezóně. V sezóně byla pro nás také klíčová spolupráce s celým realizačním týmem, a také s ostatními trenéry napříč celým klubem. Za tuto spolupráci jsme vděčni a vážíme si ji. Klukům z ročníku 2000, jelikož uzavřeli svou mládežnickou fotbalovou etapu, speciálně děkujeme a v seniorském fotbale jim přejeme hodně sportovního štěstí a v prvních letech mezi muži i dostatek trpělivosti.“

12. místo 37 bodů (skóre 41:53)

U17

Trenéři Marcel Frajt a Miroslav Štěpánek: „Jarní část hodnotíme oproti podzimní jako herně lepší a vydařenější. Z pohledu umístění je 13. místo s dvaatřiceti body nelichotivé, ale z pohledu zapracování hráčů do vyšších kategorií (U18 nebo U19) jsme spokojení. To se povedlo! Jsme rádi, že funguje trojúhelník rodina-škoda-fotbal a věříme, že časem se některý z kluků zapracuje do výstavní kategorie klubu – ligového A-týmu. 
Musíme vyjádřit spokojenost i s tím, že jsme v jarní části mohli poslat některé kluky do reprezentace (Goj, Jurčák, Molitorisz a Fukala). S tím úzce souvisí i dané podmínky, které v Karviné všichni máme a je potřeba si toho vážit a poděkovat za ně celému klubovému vedení. Další věcí je vnitřní motivace, s tím už si ale musí každý hráč poradit sám, protože správné naladění je nesmírně důležité.
Děkujeme svým nejbližším spolupracovníkům – šéfovi SCM Petru Gibalovi a vedoucímu družstva Karlu Serafinovi, který zároveň připravuje i gólmany. Samozřejmě děkujeme i samotným hráčům za odpracovanou sezónu a rodičům za podporu.“

13. místo 32 bodů (skóre 41:72)

• Dorost U19 v pátek s FM
před 2 dny - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
před 3 dny - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

• Béčko prohrálo s Bohumínem
3.11. - Rezervní tým zakončil podzim v divizi F těsnou domácí porážkou s Bohumínem 1:2, přestože vedl po gólu Jána Kriváka. Hosté ale skóre otočili.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem