Mlade talenty

Hodnocení sezóny trenérů ligových dorostenců

31.07.2019 | redakce
 

Hodnocení sezóny trenérů ligových dorostenců Za deset dnů už týmům U19 & U17 startuje nová sezóna, proto je nejvyšší čas zhodnotit tu uplynulou...

 

U19

Trenéři Eduard Gábriš a Petr Blejchař: „První dorosteneckou ligu v sezóně 2018/2019 absolvovali hráči ročníku 2000 a mladší. Kádr, který ji úspěšně odehrál, se začal tvořit od července. Letní přípravné období bylo zpestřeno účastí na několika turnajích. Tyto kvalitní turnaje společně s tréninkovými jednotkami se promítly do vynikajícího vstupu, kdy jsme po šesti kolech celou soutěž vedli. Ovšem ani my jsme se s nástupem školního roku nevyvarovali slabšího období a po podzimní části jsme získali 19 bodů. Zimní přípravné období bylo proloženo soustředěními na Slovensku a v Polsku, kde jsme odehráli kvalitní duely a měli vytvořené vynikající podmínky.  
V úvodu jarní části se nám výsledkově nedařilo, i když v dohrávce proti Spartě nebo Hradci Králové to herně bylo velice slušné. Po nevydařeném utkání na Slovácku se ukázala síla a odhodlanost kluků - poctivým tréninkem a dobrým herním stylem, přišla odměna v podobě série úspěšných výsledků. Postupem času jsme uhráli dostatečný počet bodů a soutěž pro další ročník uhájili. 
Ve většině zápasů byl pro nás charakteristický kombinační fotbal, chtěli jsme tvořit i v těžkých zápasových situacích. S pokrokem v této oblasti jsme byli nejvíce spokojeni. Ve hře se ale samozřejmě našla spousta nedostatků i problémů, což je v mládeži přirozené. Je třeba ocenit to, jak kluci zvládli své školní (někteří maturitní) povinnosti s nároky na nejvyšší celostátní soutěž dorostu. 
Hráčům patří poděkování za celoroční přístup k tréninku i zápasům a v neposlední řadě i za příkladné chování a reprezentaci klubu i města Karviná. Vedení klubu děkujeme za vytvořené výborné podmínky a podporu v celé sezóně. V sezóně byla pro nás také klíčová spolupráce s celým realizačním týmem, a také s ostatními trenéry napříč celým klubem. Za tuto spolupráci jsme vděčni a vážíme si ji. Klukům z ročníku 2000, jelikož uzavřeli svou mládežnickou fotbalovou etapu, speciálně děkujeme a v seniorském fotbale jim přejeme hodně sportovního štěstí a v prvních letech mezi muži i dostatek trpělivosti.“

12. místo 37 bodů (skóre 41:53)

U17

Trenéři Marcel Frajt a Miroslav Štěpánek: „Jarní část hodnotíme oproti podzimní jako herně lepší a vydařenější. Z pohledu umístění je 13. místo s dvaatřiceti body nelichotivé, ale z pohledu zapracování hráčů do vyšších kategorií (U18 nebo U19) jsme spokojení. To se povedlo! Jsme rádi, že funguje trojúhelník rodina-škoda-fotbal a věříme, že časem se některý z kluků zapracuje do výstavní kategorie klubu – ligového A-týmu. 
Musíme vyjádřit spokojenost i s tím, že jsme v jarní části mohli poslat některé kluky do reprezentace (Goj, Jurčák, Molitorisz a Fukala). S tím úzce souvisí i dané podmínky, které v Karviné všichni máme a je potřeba si toho vážit a poděkovat za ně celému klubovému vedení. Další věcí je vnitřní motivace, s tím už si ale musí každý hráč poradit sám, protože správné naladění je nesmírně důležité.
Děkujeme svým nejbližším spolupracovníkům – šéfovi SCM Petru Gibalovi a vedoucímu družstva Karlu Serafinovi, který zároveň připravuje i gólmany. Samozřejmě děkujeme i samotným hráčům za odpracovanou sezónu a rodičům za podporu.“

13. místo 32 bodů (skóre 41:72)

• V úterý hrají žáci U15&U14
dnes - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
včera - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
před 3 dny - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

• U19 & U17: O víkendu volno
8.8. - Ligoví dorostenci o víkendu hrát nebudou. Po dohodě s Českými Budějovicemi byly zápasy obou kategorií přeloženy na středu 21. srpna s časy výkopů na Kovoně ve 14 hod. a 16:15 hod.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem