Generální partner
Světlý režim
6. únor 2020

Hostování Brazilců Eduarda Santose a Jeana Mangabeiry dotaženo!

Stoper Eduardo Gonzaga Mendes Santos a střední záložník Jean Mangabeira da Silva budou definitivně v jarní části oblékat dres MFK Karviná. Jejich půlroční hostování z Jižní Ameriky bylo úspěšně (i administrativně) dotaženo.

Po venezuelských fotbalistech Ricardu Piňovi a Ericku Ramirezovi zabrousilo vedení klubu znovu do Jižní Ameriky a angažovalo na půlroční hostování dvaadvacetileté fotbalisty z Brazílie Eduarda Santose a Jeana Mangabeiru. „Vytipovali jsme si je a jsme rádi, že se jejich příchod podařilo uskutečnit. Věříme, že se u nás budou prosazovat a pomůžou celému klubu v těžkých jarních bojích,“ prohlásil sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Eduardo Santos s Jeanem Mangabeirou jsou v Karviné od prvního dne přípravy. Stoper Eduardo Santos zaujal v přípravných zápasech svou suverenitou, dokonce vstřelil gól Prostějovu v Tipsport lize. Na první pohled je fanoušci rozeznají jednoduše – je vyšší a méně toho namluví. Výřečnější je Jean Mangabeira. S komunikací pomáhá Gigli Ndefe a právě sportovní ředitel Lubomír Vlk – oba totiž umí portugalsky. „Je to fajn a pro nás moc důležité. Líbí se nám tady, struktura i zázemí klubu je super. Stadion je malý, ale útulný,“ kvituje starší z dvojice Jean Mangabeira.

Sympatičtí Brazilci vyhlíží start jarní části a Eduardo Santos s úsměvem přiznává, že jim je zima. „Ale už si zvykáme, nejhorší byl první týden přípravy. Po příletu jsme se museli hodně rychle aklimatizovat. V Brazílii máme aktuálně kolem třiceti stupňů Celsia, což je trochu rozdíl,“ prohlásil s úsměvem téměř dvoumetrový borec.

Před příchodem do Karviné se neznali, ale daleko od domova pochopitelně drží při sobě a těší se, až za nimi dorazí partnerky, s kterými jsou v dennodenním kontaktu přes internet. „Oba jsme ale chtěli zkusit hrát v Evropě. Pro mě je to premiéra a něco úplně nového. Eduardo už působil v Portugalsku, takže má trochu zažitý evropský styl fotbalu,“ dodal Jean Mangabeira, který bude nosit dres s číslem 21. Jeho kolega si vybral číslo 44.  

*ROZHOVOR S BRAZILSKÝMI FOTBALISTY PŘINESEME V DALŠÍCH DNECH.

Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii