Generální partner
Světlý režim
6. únor 2020

Hostování Brazilců Eduarda Santose a Jeana Mangabeiry dotaženo!

Stoper Eduardo Gonzaga Mendes Santos a střední záložník Jean Mangabeira da Silva budou definitivně v jarní části oblékat dres MFK Karviná. Jejich půlroční hostování z Jižní Ameriky bylo úspěšně (i administrativně) dotaženo.

Po venezuelských fotbalistech Ricardu Piňovi a Ericku Ramirezovi zabrousilo vedení klubu znovu do Jižní Ameriky a angažovalo na půlroční hostování dvaadvacetileté fotbalisty z Brazílie Eduarda Santose a Jeana Mangabeiru. „Vytipovali jsme si je a jsme rádi, že se jejich příchod podařilo uskutečnit. Věříme, že se u nás budou prosazovat a pomůžou celému klubu v těžkých jarních bojích,“ prohlásil sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Eduardo Santos s Jeanem Mangabeirou jsou v Karviné od prvního dne přípravy. Stoper Eduardo Santos zaujal v přípravných zápasech svou suverenitou, dokonce vstřelil gól Prostějovu v Tipsport lize. Na první pohled je fanoušci rozeznají jednoduše – je vyšší a méně toho namluví. Výřečnější je Jean Mangabeira. S komunikací pomáhá Gigli Ndefe a právě sportovní ředitel Lubomír Vlk – oba totiž umí portugalsky. „Je to fajn a pro nás moc důležité. Líbí se nám tady, struktura i zázemí klubu je super. Stadion je malý, ale útulný,“ kvituje starší z dvojice Jean Mangabeira.

Sympatičtí Brazilci vyhlíží start jarní části a Eduardo Santos s úsměvem přiznává, že jim je zima. „Ale už si zvykáme, nejhorší byl první týden přípravy. Po příletu jsme se museli hodně rychle aklimatizovat. V Brazílii máme aktuálně kolem třiceti stupňů Celsia, což je trochu rozdíl,“ prohlásil s úsměvem téměř dvoumetrový borec.

Před příchodem do Karviné se neznali, ale daleko od domova pochopitelně drží při sobě a těší se, až za nimi dorazí partnerky, s kterými jsou v dennodenním kontaktu přes internet. „Oba jsme ale chtěli zkusit hrát v Evropě. Pro mě je to premiéra a něco úplně nového. Eduardo už působil v Portugalsku, takže má trochu zažitý evropský styl fotbalu,“ dodal Jean Mangabeira, který bude nosit dres s číslem 21. Jeho kolega si vybral číslo 44.  

*ROZHOVOR S BRAZILSKÝMI FOTBALISTY PŘINESEME V DALŠÍCH DNECH.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo