Generální partner
Světlý režim
10. září 2021

Jan Baránek před Jabloncem ujišťuje: Absence hlavního trenéra nebude mít na výkon vliv

Asistent trenéra Jan Baránek bude v Jablonci šéfovat hostující lavičce, protože hlavní kouč Jozef Weber je na začátku dvouzápasového trestu. Podle Baránka se však nic nemění s tím rozdílem, že vedle sebe svého obvyklého kolegu mít nebude.

Trenére, jak probíhala reprezentační přestávka? Na co jste se v ní v tréninku zaměřili?
Hlavně na kondiční stránku, protože jsme několik hráčů měli s reprezentací a nebyli jsme kompletní. Ale samozřejmě jsme se věnovali i herním věcem, které bychom rádi použili v Jablonci. Věřím, že tu pauzu, kterou jsme měli, v neděli zúročíme.

Přestávka byla bez přípravného zápasu. Zkusili jste aspoň modelový zápas?
Ano, modelový zápas tam byl. Pomohli nám i kluci z béčka, takže jedno utkání tam bylo a splnilo účel.

V neděli v Jablonci kvůli dvouzápasovému trestu trenéra Webera budete z lavičky tým koučovat vy. Bude to vaše premiéra v roli hlavního kouče?
Dá se to tak říct. Ale pořád jsem v roli asistenta a na tom se nic nemění. Půjde hlavně o to, abychom to koučování zvládli a bylo to ku prospěchu věci.

Nastínili jste si s Jozefem Weberem, jak by to mohlo fungovat?
Fungovat to bude určitě. Vždyť jsme spolu denně, trávíme spolu spoustu času. Myslím si, že na výkon mužstva to během zápasu nebude mít žádný vliv. Jediný rozdíl bude v tom, že on bude na tribuně a já na lavičce.

Jak těžké bude utkání na severu Čech proti týmu, který bude hrát skupinovou fázi nově vzniklé Konferenční ligy, ale na druhou stranu ve FORTUNA:LIZE má pouze o dva body více než vy?
Na začátku sezóny splnili to, co chtěli – postoupit do skupinové fáze. Tím mohli malinko omluvit ten nepříliš dobrý vstup do ligy. Dvakrát za sebou doma nevyhráli, tím to bude pro nás těžší. Jablonec je velice kvalitní tým, který má výbornou útočnou fázi. Doma je velice silný. Asi budou trochu pod tlakem, ale to my jsme také. Nemáme tolik bodů, kolik jsme si představovali.

Ale silné soupeře Spartu, Plzeň a Slavii už máte za sebou…
…to ano. A myslím si, že jsme ani v jednom utkání nehráli druhé housle. Kluci odvedli slušné výkony a rádi bychom na ně navázali a získali v nejbližších zápasech důležité body.

Už jste se díval do skříně a vybíral kalhoty s košilí?
Ne. Na lavičce jsem pokaždé v teplákách (smích). Pořád jsem asistent.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo