Generální partner
Světlý režim
11. září 2021

Podaří se zlomit prokletí severu? Jablonec-Karviná (ne,16)

Po reprezentační přestávce pokračuje FORTUNA:LIGA sedmým kolem. Karvinští cestují na sever Čech do Jablonce, kde budou na lavičce kvůli disciplinárnímu trestu postrádat hlavního trenéra Jozefa Webera!

Spolu s Libercem je Karviná jediným klubem, který v této sezóně ještě nezvítězil. Svěřenci Jozefa Webera mají z šesti utkání pouhé tři body a po první reprezentační přestávce je čeká liberecký rival – Jablonec. Ani ten si však nemůže vyskakovat, jelikož má jen o dva body více. Jaká byla náplň reprezentační přestávky přibližuje asistent hlavního trenéra Jan Baránek. „Zaměřili jsme se hlavně na kondiční stránku. Ale samozřejmě jsme se věnovali i herním věcem, které bychom rádi použili v Jablonci. Věřím, že tu pauzu, kterou jsme měli, v neděli zúročíme,“ přeje si Baránek.

Toho čeká na severu Čech premiéra v roli hlavního trenéra, jelikož Jozef Weber má za své vyloučení v duelu se Slavií stopku na dvě utkání. „Pořád jsem v roli asistenta a na tom se nic nemění. Myslím si, že na výkon mužstva to během zápasu nebude mít žádný vliv. Jediný rozdíl bude v tom, že Jozef Weber bude na tribuně a já na lavičce,“ nedělá si Baránek těžkou hlavu.

Karvinští na poslední chvíli získali Daniela Bartla, dotáhli se všechny administrativní záležitosti a nic by nemělo bránit, aby dvaatřicetiletý univerzál byl v minimálně v nominaci na utkání. Jablonecká Střelnice není oblíbeným stadionem MFK Karviná. Šestou sezónu se oba kluby potkávají na nejvyšší úrovni, ale Slezané ještě nikdy nevezli domů ani bod. „Jablonec je velice kvalitní tým, který má výbornou útočnou fázi. Na začátku sezóny splnili to, co chtěli – postoupit do skupinové fáze. Tím mohli malinko omluvit ten nepříliš dobrý vstup do ligy. Dvakrát za sebou doma nevyhráli, tím to bude pro nás těžší,“ přemýšlel nahlas Jan Baránek.

Jablonci pod koučem Petrem radou sice úplně nevyšel úvod FORTUNA:LIGY, přesto na severu čech panuje spokojenost, jelikož se tým dostal do základní skupiny nově vzniklé Konferenční ligy a má na podzim garantovaných šest zápasů proti zajímavým evropským klubům – AZ Alkmaar (Nizozemsko), CFR Kluž (Rumunsko) a Randers (Dánsko).

V lize čeká parta kouče Rady už pět zápasů na vítězství. Jediné tři body získal Jablonec v prvním kole proti Ostravě. Zajímavostí také je, že poslední dva domácí zápasy nevyhrál, což se nestává moc často, protože doma je Jablonec obrovsky silný. Na začátku září posílil Severočechy útočník Martin Nešpor z Olomouce. Kvalita domácího kádru je i tak obrovská (Zelený, Doležal, Pilař, Malínský, Kubista, Houska a další).

Oba týmy se střetly už desetkrát – sedmkrát vyhrál Jablonec, jeden zápas skončil remízou a dvakrát se radovali Karvinští. Jak už bylo zmíněno, Karviná na Střelnici ještě nikdy nebodovala. Poslední vzájemný zápas skončil v polovině dubna 3:0 pro Severočechy.

Utkání 7. kola FORTUNA:LIGY FK Jablonec – MFK Karviná začíná na Střelnici v neděli 12. září v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Batík.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo