Generální partner
Světlý režim
31. březen 2021

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

Jak dlouho jste, Honzo, přemýšlel, zda přijmete nabídku Jozefa Webera na pozici jeho asistenta v MFK Karviná?
Navazujeme na předchozí angažmá v Boleslavi, které se povedlo. Jsme dlouhou dobu kamarádi, máme podobné názory na fotbal i život. Když obdržel nabídku z Karviné, tak mi pochopitelně zavolal a ptal se mě, jestli bych do toho s ním šel. Chvíli jsem přemýšlel, ale nebylo to moc složité. Ohromným pozitivem je, že jsem tady z regionu a jsem zpátky u rodiny. Tři roky v Boleslavi mimo rodinu byly náročné. Hlavní pozitiva tedy jsou navazující spolupráce s Jozefem Weberem a znalost prostředí. 

Stihl jste za ten týden poznat klub a celkově zázemí?
Za několik let se tady udělala spousta práce – to je evidentní. Myslím si, že podmínky k tréninku se spolu se zázemím dají srovnat se špičkovými kluby z české ligy. Je tady spousta hřišť, vybavené posilovny, rehabilitace. 

Jak máte s hlavním trenérem rozdělené kompetence? Co máte z pozice asistenta na starosti?
Jožka je hlavní trenér, já asistent – to v první řadě. Ale veškeré věci spolu konzultujeme. Týká se to tréninkové náplně, sestavy atd. Já mám na povel herní věci a obranné standardky. Na útočné se zaměřujeme společně. Každý máme nějaký svůj názor, připomínky. Ale jak už jsem řekl, všechno spolu konzultujeme, což je strašně důležité. Hlavní zodpovědnost je ale na něm.

V neděli vás čeká první mistrovský zápas. Jak se na těšíte na duel ve Zlíně?
Nějaký čas jsme oba byli bez fotbalu, takže se těšíme. Ten správný fotbalový adrenalin mně osobně už chyběl.  

Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo