Generální partner
Světlý režim
23. červen 2010

Jan Buryán se těší na novou výzvu

Překvapivým odchodem, ovšem pouze na rok, je hostování karvinského stopera, jednoho ze tří nejzkušenějších hráčů fotbalové Karviné Jana Buryána do druholigových polských Gliwic.

„Seběhlo se to docela rychle. Jako hráč Žižkova, který za mě požadoval nějaké peníze, jsem na lukrativní nabídku Gliwic nemohl říct ne. Ohromně mě potěšilo, že i ve třiatřiceti letech o mě někdo projevil zájem, navíc klub ze zahraničí. Na druhé straně, za ty dva roky v Karviné jsem asi musel odvést nějaké výkony, že si mě Gliwice všimly,“ přemítal zkušený stoper MFK OKD nad čerstvou nabídkou Poláků.

Společně s manažerem Karviné Petrem Mašlejem dnes do Gliwic míří podepsat smlouvu. „Musím Karviné hodně poděkovat, že mi tady před těmi dvěma roky dali šanci a vlastně mi k tomuhle angažmá pomohli,“ zdůraznil Buryán. Gliwicím odešli po sezoně dva stopeři, proto sháněly náhradu a vybraly si Buryána. „Po slovenské Petržalce to pro mě bude vlastně první pořádné zahraniční angažmá a na tuhle výzvu se hrozně těším,“ přiznal.

Do blízkého příhraničí bude dojíždět, rodina zůstává v Karviné. „Je to určitě blíž než do Prahy, nějakých 60 kilometrů. To je další plus tohoto angažmá. Holka chodí v Karviné do školy, kluk do školky, nebylo by dobré je zase stěhovat jinam,“ musí Buryán jako hlava rodiny zohledňovat i další členy své domácnosti.

V Gliwicích působí i další Čech Lumír Sedláček. „S Lumírem jsem se už bavil, zatím se rozhoduje, zda zůstane, nebo se vrátí do Opavy. Bylo by fajn, kdyby ještě vydržel a pomohli jsme klubu k návratu do ligy. Určitě je příjemné, že jdu do týmu, který bude hrát o postup, a ne o záchranu,“ uvažoval dále Buryán.

Také jazyková bariéra mu problém činit nebude. Téměř žádná totiž není. „Tohle bude v pohodě. S Kafem (Jakubem Kafkou – pozn. aut.), který v Polsku taky hrával, jsme na téma polská liga už diskutovali. Říkal mi ať se hlavně nebojím a těším se na výbornou atmosféru na všech stadionech. Tak jsem zvědavý,“ je v očekávání fotbalový rutinér.

Buryán se však bude muset připravit i na přílišnou tvrdost polských mužstev, která je pověstná. „No, v rukavičkách se tam asi nehraje. Bude to nejspíš dost prestižní. Už když jsme hráli v přípravě s polskými mančafty, tak některé hrály dost tvrdě. A to byl jen přátelák,“ směje se řízný stoper. Ovšem tvrdost, která mu rozhodně není cizí, to je asi to poslední, co by mu na hřišti mělo vadit. „Nějak to půjde,“ usmívá se. Podle dohody by se měl do Karviné za rok zase vrátit.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná