Generální partner
Světlý režim
15. duben 2022

Jan Somberg před Libercem: Soupeř má kvalitní a vyvážený tým

Poslední venkovní zápas v základní části F:L zavede fotbalisty MFK Karviná na Velikonoční neděli do Liberce. Asistent trenéra Jan Somberg mluvil před zápasem o soupeři, který má urostlé útočníky, ale zároveň už více než tři zápasy neskóroval...

V neděli začíná pro všechny týmy „anglický týden“. Zbývají dvě kola do konce základní části a příští víkend startuje nadstavba. Jste na tři zápasy v šesti dnech připraveni?
Snad ano. Věřím, že jo. Z Liberce přijedeme v pondělí nad ránem, po krátkém odpočinku se odpoledne sejdeme k tréninku, další trénink bude v úterý a ve středu už hrajeme s Pardubicemi. Potřebujeme body z obou zápasů, které nás do konce základní části ještě čekají. To nás zajímá ze všeho nejvíc.

V podzimním utkání v Karviné rozhodl Liberec o své výhře v nastaveném čase. Co vám ten zápas ukázal?
Ukázal to, že máme mužstva podobné úrovně. Oni ovšem mají momentálně víc bodů. Tým Liberce je agresivní, herní a má například tři nepříjemné urostlé útočníky Rondiće, Rabušice a Júsufa.

Na koho kromě útočníků ještě budete své svěřence upozorňovat?
Je potřeba si dát pozor na více hráčů. Velice dobrou kopací techniku má Tupta. Velmi nepříjemný se zdá být jejich nový hráč Ghali. Vzadu mají Štetinu, Plechatého. Tým je to vyvážený a kvalitní.

Liberec v poledních třech kolech nevyhrál a na gól čeká už 346 minut…
…to je pravda. Ale po srpnové výměně trenérů se tam udělal kus práce. Trenér Kozel měl s týmem výborný začátek a chytili se. Uvidíme, jak to bude v neděli U Nisy vypadat.

Může na soupeři tato nepříjemná série zanechat nějaké stopy?
Těžko říct. Bohužel pro nás asi budou po nějaké době kompletní - pokud tedy nemají aktuální zdravotní problémy.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo