Generální partner
Světlý režim
29. červen 2023

Jan Žídek prodloužil smlouvu, Mihalík pokračovat nebude

Nejzkušenější fotbalista karvinské kabiny Jan Žídek se s vedením klubu domluvil na pokračování a karvinští fanoušci jej tak dál uvidí v dresu MFK a možná i s kapitánskou páskou. Naopak definitivně končí Jaroslav Mihalík, který tak v klubu působil jen několik měsíců.

Po roční odmlce se příští týden osmatřicetiletý defenzivní univerzál znovu ukáže na prvoligových trávnících. Jan Žídek pokračuje v kariéře a zůstává v Karviné, které pomohl do nejvyšší soutěže. „Jsem rád, že budu v Karviné pokračovat a po roční odmlce si opět zahraji FORTUNA:LIGU. Z kluků v kabině cítím nadšení, je tady výborná parta a věřím, že budeme úspěšní. “ řekl Žídek, který v postupové sezóně nastoupil v jednadvaceti zápasech a odehrál celkem 1660 minut.

Sportovní ředitel Lubomír Vlk moc dobře ví, že v nejvyšší soutěži je potřeba mít v kádru i zkušené hráče. „Takto zkušeného borce do kabiny potřebuje každý mančaft. Jsem rád, že se nám podařilo dohodnout a Honza bude u nás pokračovat i ve FORTUNA:LIZE,“ podotkl. Při troše štěstí může Žídek zaútočit na stovku prvoligových startů, aktuálně je na čísle 76.

A ještě dva odchody – tím prvním je Jaroslav Mihalík. Osmadvacetiletému křídelníkovi 30. června vyprší kontrakt a nového se v Karviné nedočká. Hráč s číslem 55 na zádech nastoupil pouze do čtyř zápasů a společné cesty se tak rozejdou.

Další změnou v kádru je přestup Adama Krčíka do Skalice. Starší bratr stopera Dávida přišel do Karviné na začátku minulé sezóny, avšak po půl roce si jej na hostování zapůjčila Skalica. Vedení slovenského klubu bylo s jeho výkony spokojené, že se rozhodlo jej vzít na přestup. Adam Krčík již tak je hráčem slovenského týmu.

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo