Generální partner
Světlý režim
16. červen 2022

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

Honzo, jaké pocity ve vás převládaly před vstupem do kabiny?
Fajn pocity. Prošel jsem si stadion, zázemí. Všechno je na výborné úrovni a jsem moc spokojený. Kluci mě přijali v pohodě. S Většinou se znám – ať už osobně nebo jsme se potkávali jako protihráči. Těším se na neoblíbenou přípravu a potom už samozřejmě i na zápasy.

Jako bylo setkání s Tomášem Jursou, s kterým se znáte právě z Opavy, kde on také působil?
S Tomíkem jsme v kontaktu téměř pořád a jsme kamarádi. Věděl o tom, že Karviná má o mě zájem a doporučoval mi toto angažmá.

Z Opavy jste ovšem nepřišel sám…
…ano, přišel se mnou i trenér brankářů David Hampel. Volali jsme si, takže jsem věděl, že má odsud také nabídku. Je to pro mě plus, že je tady zrovna on. Davča je výborný trenér i chlap!

Před koncem uplynulé sezóny jsem se dočetl, že možná skončíte úplně s kariérou a nyní jste tady. Co se změnilo, rozleželo se vám to v hlavě?
Nebylo to úplně tak, že bych řekl, že končím. Spíš to bylo tak, že končím v Opavě. Ale nezastírám skutečnost, že by nepřišla nějaká zajímavá nabídka, která by mi dávala smysl s vizí do budoucna, tak bych asi s fotbalem skončil.

Jak je vidět, karvinská nabídka vás zaujala. Je to tak?
Přesně! Nabídka z Karviné mi dávala smysl. Oslovil mě pan Vlk, s kterým se známe dlouho a už mě tady několikrát lákal (úsměv). Představil mi vizi, bavil jsem se i s trenéry. Líbilo se mi to a chtěl jsem být toho součástí.

Bavíme se o novém impulsu?
Je to pro mě úplně nový impuls. V Opavě jsem byl dlouho, sedm let. Poslední dobou už to tam všechno bylo úplně jiné a fakt jsem potřeboval změnu. I okolí na mě asi cítilo, že jsem „vyčichlý“.

Čistě teoreticky – kdybyste s Opavou zvládli baráž a přes Bohemku se dostali do FORTUNA:LIGY, skončil byste tam?
Dobrá otázka! Těžko říct, protože liga je liga. Na druhou stranu i teď jsem měl nabídky z nejvyšší soutěže. V mém věku to už ale tentokrát bylo spíš o té klubové vizi. Z toho všeho mi vycházela jako jasná volba Karviná.

Ptát se tedy na vaše ambice v MFK je asi zbytečné, že ano?
Řekl jsem to i šéfům v kanceláři – pokud by nebyl cíl postoupit zpátky mezi elitu, tak by mi to nedávalo ten smysl, o kterém jsem už mluvil. Doufám tedy, že týmu pomůžu hrát v tabulce nahoře a postoupili do ligy nejlépe z prvního místa!
Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná