Generální partner
Světlý režim
1. únor 2020

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.

Marku, máte za sebou desetidenní soustředění v Turecku. Jaké bylo z pohledu nejzkušenějšího hráče kádru MFK?
Soustředění splnilo účel. Dny rychle ubíhaly, měli jsme dvou až tří fázové tréninky a do toho tři zápasy. Troufám si tvrdit, že spokojenost se vším včetně jídla, které je v Turecku vyhlášené. Jezdím tam opravdu plno fotbalových týmů, takže personál hotelů ví přesně, co a jak.

Lišilo se nějak od jiných, které jste zažil v Karviné?
Nemyslím si! Vždy jde o to, abychom se co nejlépe připravili na danou část sezóny. V případě zimního soustředění jde vždycky o neporovnatelnou kvalitu trávníků a celkově klimatických podmínek. Dalším aspektem jsou kvalitní soupeři, na které běžně nenarazíme, jde o přínosnou konfrontaci. To se nám v Beleku potvrdilo, všichni tři soupeři ukázali kvalitu, i když si někdo může říct, že jde „pouze“ o Makedonce, Poláky nebo Rumuny. Já si to nemyslím, vždyť Shkëndija je aktuálně dvojnásobným mistrem, Craiova je čtvrtá v rumunské lize. Myslím si, že soupeři nás prověřili.

Co vám zápasy ukázaly?
Stále se trápíme s koncovkou, pořád to není ideální. Bohužel se to s námi táhne už od podzimu, hodně se nadřeme na vytvoření brankové šance. A když už si ji vytvoříme, tak ji většinou neproměníme. Máme ale ještě dva týdny do mistrovského utkání a až tam se všechno ukáže. My musíme dál na tom makat, protože samo od sebe to nepřijde. Musíme tomu jít naproti.

O soupeřích, proti kterým jste v Turecku hráli, jste se už trochu zmínil. Můžete však své myšlenky ještě trochu rozvést?
O Craiově a Zaglebie Lubin jsem měl slušný přehled a osobně mě svým stylem hry oba týmy nepřekvapily. Shkëndija? Nevěděl jsem, co čekat - severomakedonskou ligu nesleduji.  Lubin trénuje Slovák Martin Ševela, navíc polskou ligu pravidelně sleduji a mám přehled. Od rumunské Craiovy jsem čekal kombinaci na vysoké úrovni. Opakuji, myslím si, že pro nás všechny tři zápasy byly přínosné a ani v jednom jsme herně rozhodně nepropadli. Škoda je, že jsme aspoň jeden zápas v Turecku nevyhráli…

Příští sobotu je na řadě generálka a zimní příprava bude minulostí. Těšíte se, že si konečně zahrajete v domácím prostředí?
Určitě! A navíc proti kvalitní Sigmě. Generálka nám rovněž naznačuje, že se už blíží začátek jara, který pro nás bude moc důležitý. Vlastně celé jaro bude důležité a zároveň ohromě těžké – fyzicky i psychicky. Máme pouze třináct bodů a to je hrozně málo. Musíme začít vyhrávat doma, to je základ.

Rozhovory Rozhovory
so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii