Generální partner
Světlý režim
25. květen 2023

Jaroslav Málek po remíze: Byli jsme pasivní, v neděli to musíme zvládnout!

Jubilejním desátým gólem v sezóně prakticky okamžitě smazal v úvodu utkání jednogólový náskok domácího Varnsdorfu, který však byl lepším týmem takřka během celého utkání. V konečném součtu remízu 2:2 Jaroslav Málek bral a podotkl, že zisk bodu je důležitý před nedělním vyvrcholením sezóny.

Jardo, první mečbol jste nevyužili. Proč?
Byli jsme hrozně pasivní, přestože jsme do Varnsdorfu cestovali den předem. Bylo to od nás bez energie, prohrávali jsme souboje a s míčem u nohou jsme nic nevymysleli – hororový scénář. Po vyrovnání jsme inkasovali z brejku, přestože jsme si říkali, že domácí budou jenom nakopávat. Naštěstí jsme chvíli před koncem vyrovnali a zaplaťpánbůh za bod, který asi není zasloužený, ale hodně nám pomáhá.

Celkově zklamání?
Říkali jsme si, že i bod hodně řeší, protože poslední zápas hrajeme doma. A tam vyhráváme! Z bodového pohledu to tedy jako zklamání určitě neberu, z herní stránky ano.

V 11. minutě přišel penaltový zákrok na mladého Davida Mosese a byla z toho penalta. Po Opavě, kde jste neproměnil, jste si po třech týdnech znovu věřil?
Byli jsme určeni tři. Já mám takové momenty rád! Vzal jsem si balon a řekl klukům, že to jdu kopat. Zaslechl jsem, že na gólmana Varnsdorfu volali, ať skáče až na poslední chvíli. Takže mi blesklo v hlavě, že když střelu utáhnu, tak ji nechytne (úsměv).

V posledním kole vám stačí k jistotě prvního místa a tím pádem přímému postupu remizovat s Třincem bez ohledu na výsledek Vyškova v Chrudimi. Předpokládám ale, že si to budete chtít proti soupeři, který již je jasným sestupujícím, uhrát sami, že ano?
Víme, že nám stačí remíza, ale doma musíme hrát na výhru. Poslední krok bývá vždy nejtěžší a musíme to zvládnout. Jinak bychom byli za blbce. A to nechceme!
Rozhovory Rozhovory
st 7.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adeleke Akinyemi

Poslední tři zápasy = pět gólů! Reference na to, že Adeleke Akinola Akinyemi je gólový zabiják, nebyly liché. Čtyřiadvacetiletý nigerijský útočník se jen potřeboval aklimatizovat. V rozhovoru promluvil o své aktuální formě, rodné Nigérii i klubech, kde působil. Hovořil také o gólu do sítě slavného Girondins de Bordeaux…

so 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek po úspěšné sezóně: V zimě jsme tým vhodně doplnili a okysličili

Ve velkém hodnotícím posezónním rozhovoru úspěšný kouč MFK Karviná Tomáš Hejdušek mluví o povedené sezóně, o zimních změnách, které se nakonec ukázaly jako klíčové, o radosti z postupu, dvou individuálních trofejích, mladých hráčích, klubu jako celku a nastínil i plány do nové sezóny – po roce opět prvoligové.

st 10.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jakub Rezek

Jakub Rezek prožívá plodné období, jelikož v dubnových zápasech vstřelil důležité dva góly, které pomohly k zisku čtyř venkovních bodů. V rozhovoru hovoří o svých začátcích a především o Slovácku, které bylo až do léta 2022 před odchodem do Karviné jeho kmenovým klubem. Karvinská „jedenáctka“ si rovněž zatipovala, jak dopadne nejvyšší soutěž…

st 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jaroslav Málek

Nejlepší střelec MFK a zároveň nejproduktivnější hráč Jaroslav Málek se těší na dnešní duel proti „své“ Líšni. Ostatně v rozhovoru o tomto skromném klubu z jihomoravské metropole hovoří moc hezky. V rozhovoru také přiznal, že i s odstupem několika let stále lituje odchodu z Žižkova. Proč? To si přečtěte…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo