Generální partner
Světlý režim
11. únor 2020

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Znali jste se před svým příchodem do Karviné?
Jean Mangabeira: Ne, neznali. Ale je pro nás pochopitelně lepší a skvělé, že jsme tady spolu.

Oba příliš nevládnete angličtinou, mluvíte z devadesáti procent výhradně portugalsky. Jak je pro vás složitá komunikace v kabině a s trenérem?
Jean Mangabeira: Naštěstí mluví portugalsky Gigli Ndefe a sportovní ředitel Lubomír Vlk.
Eduardo: Anglicky mluvíme opravdu velmi málo. Pro nás je ohromně důležité, že nám Gigli v kabině a na hřišti téměř všechno překládá. Je to neskutečná pomoc. A co se týče dalších věcí, tak ty řešíme s panem Vlkem.

Když jste se dozvěděli, že existuje možnost zkusit štěstí v Evropě, konkrétně v Karviné, jak dlouho jste přemýšleli, že opustíte rodnou Brazílii?
Jean Mangabeira: Bylo to rychlé! Dva tři dny od prvního rozhovoru s manažerem.
Eduardo: Moje rozhodnutí bylo také rychlé.

Je pro vás život v Evropě velký skok? V čem jsou největší rozdíly oproti Brazílii?
Jean Mangabeira: Řeč, počasí, jídlo, tréninky. Prostě všechno…

Trénink v jakém smyslu?
Jean Mangabeira: Především v intenzitě samotného tréninku. Víc se tady běhá, fotbal je důraznější. V Brazílii je to techničtější a ještě víc se dbá na kombinaci a práci s míčem.
Eduardo: Já mám oproti Jeanovi výhodu, že jsem působil nějaký čas v Portugalsku, takže mám trochu evropský styl fotbalu zažitý. Pro něj je to ale určitě složitější.

Zvykli jste si rychle na počasí?
Jean Mangabeira: To je velký problém, respektive byl. První týden byl opravdu přísný, ale museli jsme si rychle zvyknout. V Brazílii touhle dobou máme okolo třiceti stupňů Celsia.
Eduardo: V Turecku na soustředění už to bylo lepší (smích).

A to si představte, že tento rok vlastně ještě ani pořádná zima nebyla. Panují nadstandardní teploty.
Eduardo: Opravdu? Tak to by pro nás bylo ještě složitější.

S rodinou a známými jste v kontaktu?
Eduardo: Nepřetržitě (úsměv).

Přijedou za vámi?
Jean Mangabeira: Ano, dorazí. Hledáme vhodný termín. Ale přiletí, moc se na ně těšíme.
Eduardo: Bude to mít několik výhod. Budeme žít normálně, chodit na procházky a nesporná výhoda bude ve stravování (smích). Uvaří nám aspoň trochu podobná jídla, na která jsme zvyklí. Stravujete se tady totiž úplně jinak.

Jaké máte po měsíci ze své štace pocity?
Jean Mangabeira: Když budu mluvit za sebe, tak se mi tady líbí. Všichni z klubu se nám snaží pomáhat, stadion je tady malý, ale moc pěkný a útulný. Spoluhráče poznáváme za pochodu, pomohlo soustředění v Turecku, kde jsme byli deset dnů spolu. Ale ještě to chce nějaký čas.  
Eduardo: Já jsem také v Karviné spokojený. Jsou tady dobří fotbalisté, kabina šlape a jsem přesvědčený, že budeme stoupat tabulkou. Čím déle tady budeme, tak to pro nás bude lepší a všechno snazší. To je normální.

Rozhovory Rozhovory
so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii