Generální partner
Světlý režim
22. leden 2017

Jedu tak trochu nad plán, říká Plesník

Karvinský fanoušek si pomalinku zvyká na nové jméno. Baníkovský fotbalista Radim Plesník, který je v Karviné na ročním hostování a patří k důležitým členům juniorky v JL, úspěšně „zaskakuje“ za zkušenější kolegy, kteří mají zdravotní lapálie.

Tohle asi nečekal, ale děje se to. Dvacetiletý stoper Radim Plesník má za sebou čtyři utkání za A-tým prvoligového nováčka. Prozatím pouze v přípravě, ale kdo ví… „Je to super, užívám si to. Sešlo se to tak, že zkušenější hráči na tomto postu jsou zranění, proto mám možnost hrát,“ přiznal Plesník, který i svým výkonem pomohl už k druhému čistému kontu karvinských brankářů v průběhu této zimní přípravy.

Stabilní člen juniorského týmu v takové vytížení na začátku přípravy ani nedoufal – tři zápasy odehrál celé, v jednom poločas a rozhodně si nevede špatně. Důvod je prostý, stopeři Pavel Košťál i Mihailo Jovanović jsou momentálně zranění a nemůžou zasáhnout do zápasů. Jediným zdravým stoperem je Jan Hošek, vedle něj zaskakuje i Marek Janečka, který se však cítí lépe uprostřed zálohy. „Jedu tak trochu nad plán a zároveň si postupně ověřuji, jak na tom jsem. Kluci mi pomáhají, tím je to snazší,“ usmál se.

Je velmi pravděpodobné, že Plesník zasáhne i do středečního utkání proti Baníku. Bude to pro něj případně nějak specifičtější? „Určitě to bude zajímavější, ale oba týmy jsou pořád jen v přípravě. Pokud se dostanu na hřiště, tak na něm opět odvedu maximum,“ slíbil Radim Plesník. Sám Jozef Weber po sobotním utkání řekl, že se mu výkony mladého stopera zamlouvají a v kádru zatím zůstane.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Odehráno v 11:00
MFK Karviná
Líšeň
×
Odehráno v 11:00
MFK Karviná
Líšeň