Generální partner
Světlý režim
21. leden 2023

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

Jirko, jaká byla dovolená?
Před vánočními svátky jsem byl s přítelkyní týden na horách. Vrátili jsme se den před Štědrým dnem a potom už to byla klasika - návštěvy, návštěvy a návštěvy (úsměv). Každoročně 26. prosince také udržujeme tradici, že si chodíme zahrát hokej. Před barákem máme hřiště, takže to proběhlo i tentokrát.

Odpočinul jste si?
Jo určitě, pauza byla dostačující.

Těšil jste se na start zimní přípravy?
Na jednu stranu ano, ale také jsem věděl, že nás hned na úvod čekají nepříjemné testy. Je fajn být zase zpátky a najet na klasický režim.

Jak jste vnímal zahřívací týden s béčkem, který byl určen i pro hráče A-týmu do 25 let?
Fajn! Stejně bychom museli chodit někam běhat. Lepší je sejít se v kabině a potom společně pracovat na hřišti. I když samozřejmě jsme museli plnit i individuální plán. S béčkem jsme během toho týdne byli na hřišti třikrát.

A jaký byl právě končící oficiální první týden zimní přípravy?
Nóó, hodně náročný – kombinace zátěžových testů tzv. „do mrtva“ a dojezdu do Olomouce dva dny po sobě na osm ráno nám dala zabrat, ale zvládli jsme to. Ve čtvrtek jsme pak měli tady na umělce ještě běžecké testy. Opravdu jsme si mákli!

S Vláďou Neumanem máte nového parťáka. Jak jste Ondřeje Mrózka z Plzně mezi sebe přijali?
Znám ho z Třince, když jsem tam poprvé působil. Je to hodný a pracovitý kluk, který se z Třince dostal do Plzně a nyní se znovu potkáváme. Myslím, že tu naši gólmanskou rodinu tady v klubu dobře a vhodně doplní.

Věděl jste předem, že přijde právě on?
Tušil jsem, že by to mohla být jedna z možností. Navíc jsem se během volna potkal i s Petrem Bolkem, který teď v Plzni trénuje brankáře. Bavili jsme se o tom.

Do roku 2023 jste vstoupil s novou vizáží, máte delší vlasy. Proč ta změna image?
Byl to záměr, chtěl jsem to zkusit. Vlasy si tedy budu přehazovat dozadu – líbí se mi to a uvidím, jak dlouho mi to vydrží (smích). Navíc hned první den mi kluci v kabině říkali, že vypadám jako Jack Grealish z Manchesteru City (úsměv).Rozhovory Rozhovory
st 8.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo