Generální partner
Světlý režim
15. duben 2013

Jiří Homola - specialista na derby

Naposledy vstřelil Jiří Homola dva góly v jednom zápase v derby pražských „S“. To je však osm a půl roku stará záležitost. V neděli si připsal dva zářezy ve slezském derby, kdy dvěma góly pomohl k výhře nad SFC Opava.

Čekali jste takový výsledek?

Opravdu nečekali. Přeci jen to byl hodně důležitý zápas. Oběma týmům šlo o hodně. Jsme hrozně rádi, za takovou výhru.

Vy sám jste k výhře přispěl dvěma brankami, což je na stopera nadstandardní. Vzpomenete si, kdy naposledy jste dal v jednom utkání dva góly?

To už je hodně dlouho. Bylo to v říjnu 2004. Tehdy jsme Spartou porazili v derby Slavii 2:0 a já dal obě branky. Ale jsem za ty góly do sítě Opavy rád. Herně to sice nebylo dobré, ale výhra v takové situace je samozřejmě hodně důležitá.

Co podle vás nebylo v neděli úplně podle představ?

Neudrželi jsme pořádně balon, hráli jsme příliš roztaženě. Naštěstí nám vyšly standardní situaci, ze kterých se nám podařilo vstřelit čtyři branky. Ale to k fotbalu patří.

Po úvodním gólu jste během tří minut inkasovali vyrovnávací branku. Podobné to bylo v Táboře, kde jste také hned po vstřelené brance inkasovali. Je to způsobeno částečnou nekoncentrovaností nebo to je jen shoda náhod?

Možná si myslíme, že se nemůže nic stát. Před vyrovnávací brankou jsme zbytečně zazmatkovali. Kdybychom míč odkopli, tak by to bylo lepší. Nevím, proč nemůžeme hrát deset minut víc zodpovědně.

Každopádně nálada v kabině musí být po dvou výhrách v řadě a osmi vstřelených brankách diametrálně odlišná než před třemi týdny.

To ano. S každou výhrou je to lepší a lepší. Určitě se nám bude lépe dýchat. Teď jedeme na Žižkov, kterému se hrubě nedaří, což není příliš dobré. Ale budeme se rvát a myslím si, že určitě budeme působit uvolněnějším dojmem.

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo